Novinky

Segway uvedlo na český trh elektrokoloběžku Ninebot Air T15E s promyšleným designem a nízkou hmotností

Jestli něco charakterizuje dnešní města, tak jsou to určitě neustále ucpané křižovatky a ulice. Možným řešením, jak se efektivně pohybovat městskou džunglí, je využití elektrokoloběžky, které vás dokážou přepravit na krátké vzdálenosti mnohem rychleji, než když byste sednuli do auta či městské hromadné dopravy.

Zdroj: Segway

Součástí prodejního balení je také praktický stojánek sloužící pro nabíjení koloběžky

Mezi průkopníky tohoto segmentu patří společnost Segway-Ninebot, která na český a slovenský trh uvedla nový model elektrokoloběžky Air T15E. Novinka na první pohled zaujme futuristickým designem, který nabízí celou řadu zajímavých vychytávek.

V prvé řadě je důležité zmínit hmotnost, která činí pohých 10,5 kilogramu, což z ní činí jednu z nejlehčích koloběžek ve své třídě. Zajímavě působí také skládací mechanismus, který značně ulehčuje přenášení či transport uvnitř městských dopravních prostředků. Důležitou vlastností je také stupeň krytí IPX4, díky čemuž koloběžce neublíží jízda v prachu či dešti.

Zdroj: Segway

Ninebot Air T15E pohání 250W motor a při váze jezdce do 100 kg zvládne až 15% stoupání. Dojezd na plně nabitý akumulátor s kapacitou 167 Wh činí 12 kilometrů. O bezpečnost se starají pneumatiky odolné vůči defektu a především spolehlivá elektronická a mechanická brzda. Na vyjížďku se nemusíte bát vyrazit ani v noci, jelikož elektrokoloběžka je vybavena předním a zadním světlem.

Zdroj: Segway

Zajímavě znějící vychytávkou je multifunkční zadní blatník. Jeho sešlápnutím lze totiž jednak brzdit, ale také i měnit jízdní režimy. Koloběžka zvládne uhánět maximálně 20 km/h, případně je k dispozici také režim, v němž se lze pohybovat do 6 km/h, což se hodí zejména při proplétání na místech, kde je hodně lidí.

Zdroj: Segway

Při pohledu na řidítka koloběžky je naprosto evidentní, že výrobce si dal opravdu záležet, aby design plnil estetickou a zároveň i praktickou funkci. Příjemným detailem je například displej integrovaný do konstrukce, který zvládne zobrazit nejdůležitější údaje zahrnující například data o aktuální rychlosti či zbývající kapacitě integrovaného akumulátoru.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button