Novinky

Jony Ive má novou zakázku. Pomůže Ferrari s designem prvního elektromobilu

Už potřetí představení nového iPhonu neprovázel sametový hlas Jonyho Iva. Angličan, který po zbytek roku z pozice seniorního viceprezidenta dohlížel na design jablečných produktů, totiž v roce 2019 svou lukrativní pozici opustil. Po dekádách v Applu se světoznámý designér chtěl ve svém profesním životě posunout dále. Založil proto vlastní studio LoveForm, které kromě Applu pracuje také pro další klienty. Nyní se studio vedené designovým matadorem chlubí novou spolupráci se skutečně věhlasným jménem. 

Jony Ive totiž údajně spolupracuje s ikonickou automobilkou Ferrari. Stejně jako automobilky zaplňující poptávku prostého lidu, se také Ferrari musí připravovat na novou budoucnost. Řeč je teď samozřejmě o podle někoho vynuceném a podle jiných přirozeném přechodu na elektomobilitu. Proto i italská legenda aktuálně vyvíjí svůj první elektromobil. Na silnice by mohl vyjet už v roce 2025. A právě Jony Ive se podle všeho podílí na designu nové výplně plakátů v dětských pokojíčcích. 

Jak bude vypadat iPhone 16? V Applu už to vědí, iPhony plánují s tříletým předstihem

Abychom byli zcela přesní, Ive neuzavřel spolupráci přímo s Ferrari, nýbrž se společností Exor, co jejíž portfolia italský výrobce sportovních aut patří. Elektromobil od Ferrari tak patrně bude jedním z projektů, ke kterém Jony Ive přiloží designérskou tužku k dílu. Kromě elektrosporťáku Ferrari se Jony Ive nejspíše vepíše také do dalších luxusních produktů firem z portfolia impéria Exor. Mezi další významné zakázky studia LoveForm patří například redesign webu AirBnb včetně procesu uživatelského hodnocení. 

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button