Novinky

Jak bude vypadat iPhone 16? V Applu už to vědí, iPhony plánují s tříletým předstihem

iPhone 13 (první dojmy) je na pultech obchodu stále velmi horkým zbožím a ve svých kapsách je zatím nosí jen hrstka zákazníků kultovní značky. To ale analytiky neodrazuje od toho, aby se pustili do spekulací o iPhonu 14, od jehož představení nás s největší pravděpodobností dělí přesně rok. Vlastně nejde o nic překvapivého. Lidé, kteří o budoucích plánech Applu informují svět, vetšinou vycházejí z vlastních zdrojů uvnitř společnosti, kde se příští iPhone už určitě chystá. Za zdmi Applu přitom nepracují pouze na iPhonu 14, ale také na iPhonu 15, 16, a možná také 17.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Matyáš Himmer)

Alespoň to tedy ve svém posledním rozhovoru naznačil viceprezident Applu Graham Townsend, do jehož kompetencí spadá vývoj kamer. Uvedl, že Apple své iPhony plánuje s tříletým předstihem. Konkrétní specifikace se samozřejmě ladí až dodatečně. Je ale dost pravděpodobné, že v případě iPhonu 16 už viceprezident americké společnosti tuší, jaké novinky toto zařízení přinese. Minimálně tedy v oblasti kamer. Právě v roce 2024 by Apple mohl představit svůj první skládací telefon. 

Neoficiální oprava iPhonu 13 se může pořádně zkomplikovat. Apple v takovém případě zablokuje Face ID

U iPhonu 14, který bude dalším jablečným smartphonem v řadě, už v tuto chvíli musí být víceméně jasno. Podobně je tomu podle Townsenda také v případě procesorů. Apple už tedy v roce 2018 přesně věděl, jak bude vypadat silikonové srdce novinky o tři roky později. A právě roky mezi ustálením specifikací a představením novinky jsou dobou, kdy se na veřejnost dostávají střípky informací. Nejintenzivněji pak takové informace samozřejmě prosakují v posledním roce, kdy už Apple společně se svými partnery ladí detaily výroby zařízení, kterých v následujícm roce zkompletují více než 100 milionů. 

Zdroj
CultofMac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button