Novinky

Rozborka iPhonu 8 ukázala jeho největší slabinu a značnou příbuznost s loňským modelem

Nedávno představený iPhone 8 a iPhone 8 Plus je mezi uživateli často přijímán jako mírná evoluce „sedmičkových“ iPhonů. Kromě skleněné zadní strany jde o stále stejný designový jazyk, který se poprvé objevil u iPhonu 6/Plus. Příbuznost se staršími příbuznými nově potvrdili na webu iFixit, kde se specializují na rozborky spotřební elektroniky. Na přiloženém videu si můžete prohlédnout, jakým stylem se iPhone 8 rozebírá a jak jsou uloženy jeho nejdůležitější komponenty.

Při pohledu do útrob se autorům naskytl pohled na známé součástky. Poměrně značná část z nich je velmi podobná tomu, na co lze narazit u iPhonu 7 (recenze). Totožný se zdá být Taptic Engine a modul obsahující biometrickou čtečku otisků Touch ID. Apple před několika dny potvrdil, že výměna skleněných zad bude v případě záručního krytí Apple Care dražší než oprava rozbitého displeje.

Viníkem je cívka bezdrátového nabíjení, která je pevně přilepena k rámu a skleněným zádům. Není tedy vyloučeno, že pokud vám iPhone 8 upadne a vy budete potřebovat vyhledat servis, oprava se neobejde bez výměny cívky, kovového šasi a zadního skla. V konečném hodnocení zohledňující možnost opravy si iPhone 8 vysloužil od iFixit známku 6. Pro úplnost je vhodné dodat, že iPhone 7 dostal dostal o jeden bod více.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button