Novinky

Rekord v dohledu. Letošní svátky budou pro Apple vůbec nejúspěšnější

iPhone X je prodejní trhák. Zájemců o iPhone představený k desátému výročí tohoto jablečného přístroje je momentálně mnohem více, než prozatím výrobní kapacity stačí. Přesto ale může i letos ekonomické oddělení Applu slavit. Společnost vedená Timem Cookem totiž útočí na prodejní rekord.  Podle právě zveřejněné zprávy totiž v letošní předvánoční sezóně prodá až 88,8 milionů kusů iPhonů.  

Zatím není jasné, jaká část z tohoto množství bude tvořena právě iPhonem X. Na prodejích se totiž podílí také další letošní modely iPhone 8 a iPhone 8 Plus. Je také jasné, že nebýt počátečních problémů s produkcí vlajkové lodě značky, mohly být prodeje za poslední kvartál roku 2017 ještě lepší. Úspěch iPhonu desáté generace je pak podle analytické společnosti IHS Markit, která se zprávou přišla, předzvěstí celého rekordního roku 2018. Výrobní problémy budou s počátkem nového roku minulostí a iPhone X se tím pádem stane skutečně dostupný pro každého zájemce.

Recenze iPhone X: takhle chutná jablečná budoucnost

Zpráva si však všímá i dalším zajímavých údajů. Už v současné době, měsíc po zahájení prodejů iPhonu X, tvoří tento model dvě procenta celkové iPhonové flotily v 8 zemích světa. Nutno však podotknout, že se jedná o země jako Singapur, Dánsko nebo Švýcarsko, tedy země, jejichž obyvatelé nemají příliš hluboko do kapsy. V domovských Spojených státech pak iPhone X vlastní zhruba stejné procento lidí, jako iPhone 8 Plus. Počet aktivních zařízení už však překonal iPhone 8 nebo loňský iPhone 7 Plus.  

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button