AktualityNovinky

Putinův poradce vyžaduje na ruském území vyšší zdanění pro Apple

Ve snaze povzbudit skomírající ruskou ekonomiku přišel nový poradce prezidenta Putina German Klimenko s návrhem podstatně více zdaňovat americké společnosti, které na nejrozlehlejším trhu světa působí. Od tohoto záměru Klimenka zřejmě neodradil ani fakt, že sám je fanouškem jablečných zařízení. Na spoustě fotografií dostupných na internetu je totiž vidět právě s MacBookem nebo se svým iPhonem.

russian_internet_czar001-780x364

Nové nařízení, které by bylo primárně určeno pro americké společnosti jako Apple, Microsoft nebo Google, tedy firmy jejichž společná hodnota přesahuje celý ruský národní produkt, není jen cestou, jak do vysychající ruské pokladnice získat další rubly, ale také chytré řešení, které by mohlo pomoci tamním technologickým společnostem jako například Yandex nebo Mail.ru. Zatímco v případě Applu mluví Klimenko “pouze” o vyšším zdanění, operační systém Windows od Microsoftu by nový poradce přes internet pro použití ve vládních počítačích nejradši zakázal úplně.

Při zasazení celé situace do kontextu ale celý nápad působí spíše jako další odpověď Ruské federace na sankce uvalené západem za obsazení Krymu. Samotný Vladimír Putin mimochodem razí napříč ruskou veřejností názor, že internet je projektem CIA pro sledování lidstva. Doufejme tak, nové opatření pomůže vůdci Putinovi podaří ochránit Rusko před západními nájezdy.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button