Novinky

Rusové vyberte si. Buď Putina v Kremlu nebo iPhony v obchodech

Trvalo to sice skoro celý týden, ale Apple se konečně ozval. Ozval se s odpovědí, která je rozhodná a poměrně tvrdá. V reakci na ruskou agresi na Ukrajině totiž americká značka pozastavuje prodej svých produktů v Rusku. To především pro mladé Rusy znamená ránu. Také oni totiž samozřejmě žijí v prakticky stejném globalizovaném světě jako my. Také oni chtějí v kapse nosit moderní technologie. A iPhone je bezesporu symbolem této doby i v Rusku.

Zdroj: Unsplash

Apple opatření oznámil formou tiskové zprávy ve které vyjádřil značné znepokojení aktuální situací. Značka uvedla, že stojí na straně těch, kteří trpí. Proto by na Ukrajinu měla dříve či později dorazit také humanitární pomoc přímo z Applu. Kromě toho ale firma zasáhne i Rusy. Vedle zákazu prodeje, což bezesporu přispěje k rozvoji černého trhu se smartphony, Apple také z App Store maže aplikace propagandistických médií Sputnik a Russia Today.

iPhone 13 Pro Max
Foto: Richard Streit (CeskyMac.cz)

Apple chce také zabránit případnému zneužití svých technologií. Stejně jako už dříve Google, se tak i tato značka rozhodla vypnout v zasažené oblasti monitorování provozu, které využívají Mapy. Už dříve se totiž stalo, že ukrajinské barikády nebo ruské kolony se v mapových aplikacích zobrazovaly jako kolony nebo uzavírky. Postoj Applu každopádně ukazuje, že i v americkém korporátním světě existují situace, kdy jdou zisky stranou.

Apple chystá několik užitečných vylepšení do Safari pro iOS. O co konkrétně půjde?

Ve srovnání se světovými vládami, které tváří tvář teroru ze strany putinovského Ruska postupují nebývale tvrdě, byly velké technologické společnosti dost zdrženlivé. Například Google se rozhoupal k finančnímu daru ve výši 2 milionu dolarů. To je jen dvojnásobek toho, co se rozhodl darovat zakladatel lokálního českého Seznamu Ivo Lukačovič. Další reakce provozovatele internetového vyhledávače spíše budí rozpaky. Pomoci se rozhodl i Elon Musk. Urychleně totiž na Ukrajině zapnul přístup ke svému globálnímu internetu Starlink a do země nechal bleskově dopravit přijímače.

Zdroj
Euronews

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button