Novinky

První iMac s ARM procesorem je na cestě. Kdy můžeme očekávat jeho premiéru?

Je to historický den pro celou platformu Mac.“ Možná si ještě pamatujete na slova Tima Cooka, kterými při červnové WWDC uvedl příchod vlastních procesorů Apple Silicon a pomyslně tak zavřel jedny obrovské dveře Intelu a jejich x86 architektuře. Apple se na své tradiční vývojářské konferenci netajil komplikovaností přechodu na ARM procesory, která si žádá svůj čas. Uplynuly však 4 měsíce a nyní se dozvídáme nové zajímavé informace.

Apple letos uvede nástupce 12“ MacBooku s ARM procesorem. Na jedno nabití zvládne 20 hodin, vážit nebude ani kilo

Zcela přepracovaný 24palcový iMac s Apple Silicon

Podle čínského zpravodajského serveru The China Times se už v první polovině příštího roku dočkáme nového 24palcového iMacu. iMac by měl nabídnout kompletně přepracovaný design a pohánět by jej měl čip Apple A14T, který bude určený pro stolní počítače. „Mt. Jade,“ jak je procesor kódově označován, má být vyráběn společností TSMC 5 nanometrovou technologií.

Výpočetní jednotka má být podle dostupných informací spojena s nově vyvinutým grafickým jádrem „Lifuka.“ Pokud se tyto informace opravdu potvrdí, půjde o vůbec první, samostatně vyvinutý grafický čip kalifornského výrobce. The China Times dále tvrdí, že inženýři z Cupertina již začali pracovat také na vylepšených procesorech řady A15, jejichž úspornější verze jistojistě obsadí útroby následujících iPhonů 13.

Prvního stolního Apple Silicon procesoru se dočkáme již na začátku příštího roku

První ARM procesor by měl „tikat“ v MacBooku

Známý analytik Ming-Chi Kuo už dříve předeslal, že jako první nasadí Apple ARM procesory do MacBooků. Konkrétně by jej měl dostat 13,3palcový MacBook Pro a staronový 12palcový MacBook, jehož prodej byl v roce 2019 ukončen a kde by Apple Silicon dával asi největší smysl. Podle Ming-Chi Kua bychom se minimálně jednoho nového MacBooku s ARM procesorem měli dočkat již 17. listopadu. Na toto datum je s největší pravděpodobností naplánováno také vypuštění nové verze systému macOS Big Sur.

Apple letos uvede nástupce 12“ MacBooku s ARM procesorem. Na jedno nabití zvládne 20 hodin, vážit nebude ani kilo

Zdroj
The China Times

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button