Novinky

Apple letos uvede nástupce 12“ MacBooku s ARM procesorem. Na jedno nabití zvládne 20 hodin, vážit nebude ani kilo

Letos se budou dít věci...

Když Apple během červnové konference WWDC 2020 oznámil, že hodlá do dvou let přejít od Intelu kompletně na vlastní ARM procesory, vyvolal tím obrovské pozdvižení. Do jisté míry lze hovořit o revolučním kroku, který může značně ovlivnit celý segment s osobními počítači.

Apple prohlásil, že přechod zabere dva roky, přičemž první vlaštovka se má objevit již velice brzy. Podle několika na sobě nezávislých zdrojů to vypadá, že se dočkáme v posledním čtvrtletí letošního roku. První Mac s ARM procesorem na palubě bude údajně využívat čipset A14X, který Apple vyvíjí pod kódovým označením Tonga. Výrobu má tradičně na starosti společnost TSMC, která na jeho produkci nasadí 5nm výrobní proces.

Zdroj: Unsplash

Pokud jde o samotný Mac, tak podle všeho půjde o 12“ MacBook, jehož největší předností se má stát výdrž baterie, která má zvládnout 15 až 20 hodin na jedno nabití. Celý počítač nemá přitom vážit více než jeden kilogram.

Na Vánoce MacBook, na jaře nový iMac

Podle redakce webu The China Times se první ARM procesory od Applu pochlubí 12 výpočetními jádry. Po výkonové stránce mají čipsety být na vyšší úrovni než ekvivalentní řešení od Intelu. To je poměrně odvážné tvrzení, které si však ověříme až v momentě, kdy dojde k oficiálnímu představení. Neméně zajímavým dojmem působí avizované oživení 12“ MacBooku, který byl a stále je mezi uživateli velmi oblíbeným modelem. Co se týče premiéry, tak podle všeho se dočkáme ještě do konce letošního roku. Nejpravděpodobněji se jeví termíny na přelomu října a listopadu, čímž by Apple ještě mohl stihnout předvánoční nákupní horečku.

Zdroj: ALTRD

Tímto ovšem nálož spekulací nekončí. Ze zákulisí totiž proudí informace o tom, že Apple příští rok uvede zbrusu nový iMac, který bude pohánět vlastní ARM procesor. Zároveň se můžeme těšit konečně na nový design a zbrusu nový grafický čip, kterým Apple nahradí grafické karty od AMD.

Zdroj
macrumors

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button