iOSNovinky

Co prozrazuje iOS 11 o budoucím iPhonu 8?

Na začátku června byla uvolněna vývojářská beta, v pořadí už jedenáctého mobilního systému z dílny Applu. Tento týden spatřila světlo světa i první veřejná beta. Možnost nainstalovat si nejnovější iOS tak mohou využít prakticky všichni majitelé iPhonu či iPadu, kteří se zaregistrují do Apple Beta Programu. Spousta uživatelů díky tomu začala zkoumat nové prvky systému, které přisuzují na vrub právě připravovanému iPhonu 8.

Zaoblené ovládací centrum, vyhledávací pole nebo kulatá tlačítka v aplikaci kalkulačka, to je nový iOS 11

Pokud máte betu iOS 11, možná jste si také všimli zaoblenějších tvarů napříč celým prostředím. Rozdíly jsou patrné například ve zcela přepracovaném ovládacím centru nebo aplikaci kalkulačka. Na Twitteru se o nových grafických prvcích rozepsal i designér Tyler Hansen. Ten tvrdí, že kulatější vzhled značí příchod bezrámečkového displeje a tmavší barvy zase mnohem lépe vyniknou na OLED displeji. Dark Mode neboli tmavý režim sice zatím představen nebyl, je ale možné, že si tento trumf jablečný gigant nechává až na podzimní konferenci. Panely s OLED technologií totiž dokážou perfektně zobrazit černou barvu, protože tyto pixely zkrátka vypnou, což má pozitivní vliv i na výdrž baterie. No uznejte sami, tohle se před celým světem bude přednášet samo.

Bude takto vypadat iOS 11 v novém iPhonu?

Změnou by podle některých měl projít také fotoaparát v připravovaném iPhonu. Napovídá tomu přechod na moderní fotografický formát HEIF/HEVC. Oproti současnému JPEG dokáže uspořit místo v telefonu až o 50 %. Apple si za těchto podmínek může dovolit osadit všechny nové iPhony vysoce kvalitním snímačem, který vytváří datově náročnější fotografie. V poslední řadě se dá očekávat opětovné navýšení výkonu procesoru a zvětšení RAM paměti. K plynulému chodu rozšířené reality je totiž zapotřebí velký výkon.

Zdroj

Štítky

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close