iOSNovinky

Vyšla první veřejná beta iOS 11, macOS High Sierra a tvOS 11

Apple včera, v pozdních večerních hodinách, vydal první veřejnou betu systému iOS 11, macOS High Sierra a tvOS 11. Dosud byla beta výsadou jen vývojářů, kteří platí každoroční registrační poplatky. Od teď si nový mobilní systém můžete vyzkoušet i vy. Stačí se zaregistrovat do Apple Beta Programu a poté stáhnout příslušný beta profil, který vám umožní nainstalovat nejnovější aktualizaci. Prozatím však nedoporučujeme, i když jde o první veřejnou betu (třetí betu iOS 11 celkově), instalovat tento systém na vaše primární zařízení. iOS 11 není v současné době ani zdaleka tak vyladěný, jako jeho klasické verze, které jsou běžně dostupné všem uživatelům. V redakci již beta verzi testujeme a až na jedno restartování vše prozatím běží poměrně svižně a bez problémů. V nejbližších dnech se tak můžete těšit na nové informace a postřehy. iOS 11 je možné nainstalovat na iPhone 5s a novější, iPad mini 2 a novější a iPod touch 6. generace.

Nový dock v iOS 11 působí velmi elegantně a hlavně efektivně, dále ukázka přepracovaného multitaskingu a uložiště v nastavení

iOS 11 byl představen 5. června na vývojářské konferenci WWDC a přináší řadu novinek, o kterých jsme vás v posledních týdnech intenzivně informovali. Velkou změnou prošel multitasking, ovládací centrum nebo obchod s aplikacemi a hrami, App Store. Apple do svého nového systému navíc přidal správce souborů, česky pojmenovaného jako „Soubory“, pomocí kterého můžeme přenášet například fotky nebo dokumenty prostřednictvím funkce známé jako Drag & Drop. Vše by tak mělo být ještě více intuitivnější a praktičtější.

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button