iOS

Drag & Drop: 47 let stará vychytávka nyní na iPadu a iPhonu

Jak už všichni jistě dobře víte, minulý týden proběhla v San José vývojářská konference WWDC 2017. Při té příležitosti Apple představil mnoho novinek v čele s iOS 11, který, kromě jiného, poprvé přichází s plnohodnotnou funkcí Drag & Drop. V oblasti počítačů nejde o žádnou novinku, na poli mobilních systémů to však taková samozřejmost není.

V praxi, respektive v první vývojářské betě iOS 11 funguje „chyť a pusť“ vcelku intuitivně. Potřebujete rychle odeslat přílohu známému nebo vašemu zaměstnavateli? Stačí jen přidržet prst na určitém soboru nebo obrázku a následně přetáhnout do emailové aplikace, ze které již můžete směle odesílat. Vše funguje rychle a intuitivně, ostatně na tohle jsme u jablečného výrobce zvyklí. A i když Apple tuto vychytávku zatím prezentoval jen u vlastních aplikací, podpora se očekává napříč celým systémem.

Po prezentaci funkce Drag & Drop, která byla na WWDC demonstrována za použití iPadu, vyvstala otázka, zda bude tyto rozšířené možnosti možné použít také na iPhonu. Jak dokazuje video níže, iPhone s tím nemá vůbec žádný problém. Faktem je, že na menším displeji probíhá přetahování soborů trochu odlišněji, svůj účel to ale mnohdy bezpochyby splní. A co říkáte na novou funkci vy? Jste rádi, že ji Apple do svého mobilního systému zařadil nebo vám dřív ani nechyběla?

Drag & Drop File Sharing on iPhone iOS 11

Drag & drop File Sharing on iPhone iOS 11 Twitter: http://twitter.com/idevicehelpus Facebook: http://full.sc/16O2BOU iOS 11 Full walk-through Part #2 https://youtu.be/skZw1FJ93iE How to Move multiple icons at once iOS 11 https://youtu.be/eUc3SD7adDI iOS 11 FULL Walk-Through https://youtu.be/pwDhMDm57tM

Štítky

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close