Drag & Drop: 47 let stará vychytávka nyní na iPadu a iPhonu

Drag & Drop: 47 let stará vychytávka nyní na iPadu a iPhonu

Jak už všichni jistě dobře víte, minulý týden proběhla v San José vývojářská konference WWDC 2017. Při té příležitosti Apple představil mnoho novinek v čele s iOS 11, který, kromě jiného, poprvé přichází s plnohodnotnou funkcí Drag & Drop. V oblasti počítačů nejde o žádnou novinku, na poli mobilních systémů to však taková samozřejmost není.

V praxi, respektive v první vývojářské betě iOS 11 funguje „chyť a pusť“ vcelku intuitivně. Potřebujete rychle odeslat přílohu známému nebo vašemu zaměstnavateli? Stačí jen přidržet prst na určitém soboru nebo obrázku a následně přetáhnout do emailové aplikace, ze které již můžete směle odesílat. Vše funguje rychle a intuitivně, ostatně na tohle jsme u jablečného výrobce zvyklí. A i když Apple tuto vychytávku zatím prezentoval jen u vlastních aplikací, podpora se očekává napříč celým systémem.

Po prezentaci funkce Drag & Drop, která byla na WWDC demonstrována za použití iPadu, vyvstala otázka, zda bude tyto rozšířené možnosti možné použít také na iPhonu. Jak dokazuje video níže, iPhone s tím nemá vůbec žádný problém. Faktem je, že na menším displeji probíhá přetahování soborů trochu odlišněji, svůj účel to ale mnohdy bezpochyby splní. A co říkáte na novou funkci vy? Jste rádi, že ji Apple do svého mobilního systému zařadil nebo vám dřív ani nechyběla?

Autor

David Pravda
Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.