Novinky

IKEA chystá aplikaci, ve které bude naplno využívat rozšířenou realitu

Bude vypadat dřevěný stůl v našem obýváku dobře? A co ta pěkná vana, vejde se do koupelny? Tak přesně těmto otázkam by měl být v budoucnu konec. IKEA ve spolupráci s Applem totiž plánuje aplikaci, která bude fungovat na principu rozšířené reality. Pro zákazníky to v praxi znamená lepší představu o designu, rozměrech a o celkovém rozmístění produktu v místnosti. Stačí si jen vybrat komodu a na displeji iPhonu nebo iPadu ihned zjistíte, jestli to v tom obýváku bude vypadat skutečně tak dobře jak jste si vysnili. A pokud ano, nábytek si můžete snadno koupit a zaplatit přímo v aplikaci.

Podle ředitele pro digitální přeměnu ve společnosti IKEA, Michaela Valdsgaarda, má být aplikace dostupná na podzim tohoto roku a prozatím bude obsahovat okolo 600 produktů. Sortiment se má postupem času rozšiřovat. Švédský výrobce nábytku tak bude zřejmě první, který uvede rozšířenou realitu od Applu do skutečně užitečné podoby.

O ARKitu jsme vás informovali již na začátku června v souvislosti s vývojářskou konferencí WWDC. Možnosti nové technologie jsou takřka neomezené a je dobře, že využití nenajdeme opět jen ve hrách a počítačové sféře jako tomu je u virtuální reality.

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button