Novinky

Procesory pro iPhone bude opět vyrábět Samsung. Ale až příští rok

Samsung před nedávnem koupil nejnovější ultrafialová litografická zařízení, která umožní vyrábět procesory pro budoucí iPhone pomocí sedmi nanometrové technologie. Informaci včera uvedl deník The Korea Herald. Podle něj byl Kwon Oh-hyun, jeden ze tří generálních ředitelů jihokorejské společnosti, v červnu dokonce na návštěvě v Cupertinu a zakázku okolo nových procesorů s možným označením Apple A12 dojednal. Kwon Oh-hyun podle všeho nebyl v sídle kalifornské společnosti poprvé. S Applem již delší dobu úzce spolupracuje ohledně dodávek OLED displejů do letošních iPhonů 8.

Samsung se tak po dvouroční pauze opět zařadí ke společnosti TSMC a výrobu njedůlěžitější hardwarové součástky si rozdělí. Z těchto informací lze usoudit, že TSMC i přes veškerou snahu nestíhá produkovat tak velké množství procesorů, které Apple požaduje. Doufejme jen, že se Samsung dstatečně poučil a nebude se opakovat stejná situace z roku 2015. Tehdy, i přes nasazení pokročilejší 10nm technologie, vykazovaly jihokorejské procesory o dost horší výsledky ve výdrži baterie iPhonu 6s, než procesory od TSMC, které byly vyráběny starším 16nm procesem.

V Applu zavládla panika. Vývoj iPhonu 8 trápí nepříjemné problémy

Štítky

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close