Novinky

V Applu zavládla panika. Vývoj iPhonu 8 trápí nepříjemné problémy

Ačkoli to nemusí být z prvního pohledu patrné, segment s chytrými telefony začíná v mnoha ohledech stagnovat. Za obecný precedent je často označován iPhone, který již třetí rok vypadá téměř stejně a stejně dlouhou dobu nenabídl žádnou revoluci, která by otřásla mobilním světem. Zmiňovaná stagnace se ovšem nekonala kvůli nedostatku nápadů. Apple toho údajně využil pro získání času ve prospěch vývoje připravovaného iPhone 8, kterým letos oslaví desetileté výročí.

Podle nejnovějších informací to ovšem vypadá, že pro inženýry Applu byly poslední měsíce nesmírně napínavé a minimálně s nepříjemným pocitem paniky ve vzduchu. Jeden z dobře informovaných zdrojů prozradil, že kalifornský výrobce se aktuálně potýká s problémy kolem složitého softwaru. Ty mají být natolik vážné, že existuje vysoké riziko v podobě zpožděného uvedení na globální trh. Očekávaný iPhone 8 (iPhone 7s/iPhone Pro?) má dorazit hned s několika novými technologiemi, které opět posunou uživatelský zážitek na další úroveň.

První z nich je bezdrátové nabíjení, které využije konvenční indukce. Podle našeho názoru půjde o standard Qi či jeho mírně upravenou variantu. Potřebné komponenty od společnosti Broadcom ovšem nejsou hlavní otázkou. Jde o software, který není dostatečně připraven. Pokud by Apple nedokázal technologii dotáhnout do konce včas, je tu vysoká šance, že první iPhony se k zákazníkům dostanou s nefunkčním bezdrátovým nabíjením. Podobný přístup by přitom nebyl žádnou výjimkou. Posledním příkladem je stále aktuální iPhone 7 Plus, respektive portrétový režim fotoaparátu, který byl zpřístupněn s pozdější aktualizací softwaru.

Další problém se týká 3D senzoru na čelní straně zařízení. Ten má v praxi sloužit k rozpoznávání tváře. Dřívější zprávy již několikrát stereoskopickou autentizaci označily za následovníka čtečky otisků Touch ID. S ohledem na skutečnost, že Touch ID hraje klíčovou roli v zabezpečení plateb Apple Pay, je bezpodmínečně nutné, aby se vývojáři s nelehkou výzvou do zářijové premiéry úspěšně vyrovnali. Viníkem je opět neodladěný software, který v současné podobě nesplňuje přísná kritéria vznesená nejužším vedením Applu.

Zda rozpoznávání obličeje bude primárním a zároveň jediným bezpečnostním prvkem zůstává stále zahaleno rouškou tajemství. Neustále skloňovaná čtečka v displeji by z našeho pohledu byla ideálním řešením, jelikož nedávné výzkumy několikrát prokázaly, že autentizace za pomoci obličeje není zcela spolehlivá. Poslední zmínka se otírá o OLED displej, který bude jedním z hlavních lákadel nového iPhonu. Obavy panují nad nedostatkem výrobních kapacit. Odborná veřejnost se právem domnívá, že Apple doslova vysaje všechny vyprodukované panely.

Ačkoli nejde o nikterak příjemné zprávy, v tuto chvíli nám nezbývá nic jiného, než doufat, že všechny hrozby se podaří zažehnat. iPhone je pro Apple klíčovým produktem, který musí být za všech okolností perfektní. Pokud by se ukázalo, že některou z funkcí se nepodařilo dostatečně vypilovat, mohlo by dojít k pošramocení pověsti, na které si americký výrobce tolik zakládá.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button