AktualityNovinky

iPhone 6s s procesorem od TSMC nabídne o 2 hodiny delší výdrž než s procesorem od Samsungu

Pokud nás sledujete pravidelně, jistě vám neunikla zpráva o dvou různých dodavatelích procesorů Apple A9 pro iPhone 6s (první dojmy). O dodávky se dělí jihokorejský Samsung a TSMC, přičemž každý z nich používá jiné technologie. Zatímco Samsung sází na pokročilejší 14nm architekturu, TSMC staví na starší 16nm technologii. To pochopitelně vedlo k řadě diskuzí o výpočetním výkonu a dalších rozdílech.

geekbench_tsmc_samsung_a9Přestože Samsung disponuje pokročilejší architekturou, která by měla mít nižší energetické nároky, výsledky testů hrají ve prospěch TSMC

Srovnávací testy však ukázaly, že z hlediska výkonu jsou rozdíly skutečně nepatrné. Zahraniční redakce serveru Engadget se ovšem pustila do testování výrdrže, při kterém došla k překvapivému závěru. Během opakovaných měření se jako úspornější jeví procesory od společnosti TSMC. V praxi se může jednat o zhruba dvouhodinový rozdíl, což nelze považovat za nezanedbatelnou hodnotu.

antutu_tsmc_samsung_a9Výsledky testů výpočetního výkonu jsou obou případech vyrovnané

Při zátěžových testech se dokonce ukázalo, že procesor od Samsungu dosahuje mírně vyšší teplot. V současné době se stále pokračuje s testování obou variant, přičemž v dohledné době bychom měly znát naprosto přesné rozdíly mezi oběma čipsety.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button