Přístup z Mac OS X do Fotostreamu
Funkce Fotostream je součástí iCloudové služby, která rozešle vámi pořízenou fotografii prostřednictvím iOS zařízení na všechny ostatní zařízení na platformě iOS a Mac. V praxi to vypadá následovně: například na svém iPhonu pořídíte fotografii, která se následně zobrazí v záložce Fotostream v aplikaci iPhoto na vašem Macu. Pokud ovšem patříte k těm, kteří tuto aplikaci nepoužívají a chtějí i tak přistupovat ke službě Fotostream, tak vám patří dnešní článek.
Aby vám vše pracovalo jak má musíte splnit následující:
- Nainstalovaný Mac OS X 10.7.2 a novější s nakonfigurovanou službou iCloud
- iOS 5 a novější na všech iOS zařízeních s nakonfigurovanou službou iCloud
- Služba Fotostream musí být povolena na všech iOS zařízeních a počítačích Mac
ad 1
Nainstalovaný Mac OS X 10.7.2 a vyšší jistě máte. Službu iCloud nakonfigurujeme v aplikaci Předvolby systému, kterou spustíme například z Docku. Klikneme na iCloud a následně se přihlásíme pod svým Apple ID. Poté v nabídce zaškrtneme volbu Fotostream – viz. obrázek 1.
ad 2
Na vašem iOS zařízení v Nastavení v nabídce iCloud u volby Fotostream zvolte Zapnuto – viz. obrázek 2. Samozřejmě i zde platí, že musíte být do služby iCloud přihlášeni prostřednictvím vašeho Apple ID.
ad 3
Tento bod máme prakticky splněn, není třeba jej dále rozvádět. Fotostream by jste měli mít povolen na všech zařízeních a počítačích, které chcete do služby Fotostream zahrnout.
Přístup k snímkům ze služby Fotostream prostřednictvím Finderu v Mac OS X.
V libovolném místě na pracovní ploše vyvolejte klávesovou zkratkou CMD + Shift + G okno Finderu, do kterého zadejte následující cestu a stiskněte Otevřít:
~/Library/Application Support/iLifeAssetManagement/assets/sub/
V následujícím okně vyplňte vše dle obrázku č. 4 – v položce Hledat označtě “sub“, klikněte na znaménko +, kde z levé roletkové nabídky vyberte Druh, který podpořte volbou z pravého roletkového seznamu obrázek.
Následně klikněte na Uložit a pojmenujte novou Dynamickou složku například Foto-Fotostream a zaškrtněte volbu Přidat do bočního panelu. Poté klikněte na Uložit.
Nyní se vám v levém bočním panelu zobrazí položka Foto-Fotostream, ve které se budou automaticky zobrazovat fotografie pořízené z jakéhokoliv vašeho iOS zařízení, které má službu Fotostream povolenu. Tímto postupem získáte přístup k fotografiím z Fotostreamu přímo z Finderu bez nutnosti použít aplikaci iPhoto.
Zdroj: OSXdaily.com
Fajn alternativa, díky!
Mariane, já jen nechápu, proč tam mám zadávat řetězec “image” když to žádná z těch fotek neobsahuje? Podle mě tam není třeba zadávat nic (protože vybíráme z typu souboru obrázek) nebo maximálně IMG, což je součást názvu každé pořízené fotky. Mě osobně to takto funguje, s řetězcem “image” logicky nefunguje.
Ahoj Radoslave, samozřejmě máš pravdu, nic zadávat nemusíme, malá chybka se vloudila, děkuji za upozornění 🙂 Článek jsem již upravil do správné podoby.
Dneska jsem ještě narazil na jednu zajímavost, se kterou se tu chvíli snažím bojovat. Před chvílí jsem na ipadu udělal pár pět fotek, ale ve streamu tady na MACu vidím jen jednu, a to i přesto, že fotku vidím v pohodě např. přes iPhoto a dokonce jsem i našel fyzicky složky, ve které se zbylé foto nachází, ale filtr mi je nezobrazí. A to mám jen filtr typu: Druh je obrázek vše. Vážně zajímavé….
Dneska jsem to několikrát instaloval a jen mám ve finderu ikonku foto-fotostrem ale je prázdná.