Novinky

Tohle je už pořádná porce místa. Apple představil nové varianty iCloud+ s 6TB a 12TB úložištěm

iCloud je tu s námi již mnoho let. Pomáhá nám na našich Apple zařízení zálohovat a synchronizovat data a celkově spojovat všechny jablečné produkty do jednoho velkého ekosystému. Již před 2 lety navíc Apple přišel s takzvaným iCloud+, který nahradil dosavadní iCloud a přinesl navíc několik užitečných funkcí jako je například „Soukromý přenost“ či funkce „Skrýt můj e-mail.“ Všechny tyto novinky se staly dostupné pro předplatitele iCloud bez jakýchkoliv dalších poplatků.

Doposud byly dostupné čtyři verze iCloud předplatného, a to základních 5 GB, 50 GB, 200 GB a 2 TB. Pomocí Apple One se poté dalo za další příplatky v Česku poskládat až 2,2 TB úložiště. Nyní však Apple limity této služby posouvá ještě výše a přichází s 6TB a 12TB variantami pro ty nejnáročnější uživatele. Ty nabídnou opravdu masivní prostor pro vaše fotky, videa a další soubory, které potřebujete zálohovat, synchronizovat či odkládat z vašich zařízení. Samozřejmostí je poté možnost se o úložiště podělit v rámci rodinného sdílení s vašimi blízkými.

foto: Apple

Ceny těchto iCloud tarifů jsou zatím známé pouze na americkém trhu. Tam má údajně 6TB varianta stát 29,99 dolarů a 12TB varianta zhruba dvojnásobek, čili 59,99 dolarů. České ceny zatím nemáme, pokud však uplatníme hrubý přepočet, tak touto optikou by 6TB verze stále 750 korun a 12TB verze 1 500 korun. Každopádně reálné sazby se dozvíme až tehdy, kdy na tyto tarify bude možné oficiálně přejít v našem regionu.

Momentálně není jasné, zda půjde nový 6TB či 12TB plán kombinovat navíc ještě s Apple One. U nás však není dostupný plán Apple One s 2TB úložištěm, ale pouze s 200GB prostorem, takže i kdyby kombinovat tyto předplatné nešlo, nemusí nás tolik trápit vzhledem k tomu, že 200 GB je v porovnání s 6 či 12 TB docela zanedbatelné.

Pro aktivní uživatele Apple One by to však mohl představovat problém, jelikož pokud by tato kombinace nebyla možná a zároveň by daný uživatel chtěl 6 či 12 TB úložiště, musel by platit každé předplatné zahrnuté v rámci Apple One zvlášť, pokud by je chtěl i nadále používat, a nevyužil by tak slevy. Můžeme tedy jen doufat, že tento scénář nenastane a úložiště kombinovat půjde. Rozuzlení těchto otázek dozvíme už v pondělí 18. září s oficiálním uvedením nových iCloud tarifů.

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button