Novinky

Překvapení? iPhone 7 Plus a iPad Pro se pyšní tituly nejvýkonnějších zařízení planety

AnTuTu patří mezi nejpopulárnější benchmarky určené pro testování hrubého výpočetního mobilních zařízení. Tvůrci softwaru v pravidelných intervalech publikují statistiky vycházející z průměrů všech měření, které uživatelé na svých strojích provedli. Nejnovější statistika srovnává smartphony a tablety za celý loňský rok 2016, kde pochopitelně nechybí ani zařízení s operačním systémem iOS.

iphone_7_plus_jetblack8

Na absolutní špici v kategorii chytrých telefonů se umístil iPhone 7 Plus (recenze), který následuje jeho menší sourozenec iPhone 7 (recenze). V řeči konkrétních čísel jde o výsledek 181 tisíc bodů, respektive 172 tisíc bodů v případě iPhone 7. Třetí příčku si vydobyl OnePlus 3T, jehož průměrné skóre činilo 163 tisíc bodů. Velkým překvapením je absence jakéhokoli modelu ze stáje Samsungu. V podstatě všechny smartphony pod vítěznými iPhony pochází z řad čínských smartphonů.

10135757-content

Pokud se podíváme na žebříček zahrnující také tablety, iPhone 7 Plus vystřídá 12,9” iPad Pro s více než 194 tisíci body. Menší iPad Pro s úhlopříčkou 9,7” těsně předběhl iPhone 7 a náleží mu tak třetí místo.

10135731-content

V celkovém pohledu jde o hezkou ukázku toho, že ani deset výpočetních jader a silně předimenzovaná operační paměť není zárukou úspěchu. Aby zařízení dokázalo nabídnout ten nejlepší uživatelský zážitek, jen nutná bezchybná souhra hardwaru a softwaru, která je pro produkty Applu již několik let typická.

ipad-air-vs-ipad-pro

Pokud se podíváme na celou věc s jistým nadhledem, nejvýkonnějšími smartphony a tablety planety pro rok 2016 se bezkonkurenčně stala zařízení s logem Applu.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Close