Novinky

Poznávací značka s mrkacím smajlíkem? V australském státě to už brzy bude možné

Nejrůznější emoji nás provázejí téměř na každém kroku. Státní poznávací značka je ale místem, kde bychom emotikon asi opravdu nečekali. Už brzy je však lidé začnou na autech opravdu potkávat. Umístění emoji na registrační značku totiž umožní australský stát Queensland. Novinku úřady spustí první březnový den. Už teď je ale možné si speciální registrační značku objednat.

Pravdou ovšem je, že státní správa v Queenslandu byla velmi liberální i v minulosti. Lidé si zde totiž na poznávací značku mohou navolit libovolnou barvu nebo dokonce logo oblíbeného sportovního týmu. Možnost přidání emoji už tak podle mluvčí Královského automobilového klubu Rebeccy Michael bylo jen logický doplňkem.

Tajemný svět emoji. Proč na ně musí dohlížet speciální organizace a proč se nikdy nedočkáme emoji se sochou Svobody?

Úřady však přesto definovaly několik pravidel, které musí zvolený smajlík splňovat. Řidič například na své značce nemůže mít pouze emoji. Musí je tedy kombinovat i s písmeny a čísly. Na výběr bude z celkem pětice emoji, přičemž zájemce o značku si bude moci vybrat pouze jeden. Mezi nabízené smajlíky patří vysmátá emoji se slzami v očích, mrkací a smějící se smajlík a dále emoji se slunečnými brýlemi a srdíčkami místo očí. Australští řidiči si jeden z těchto pěti obrázků na svou značku mohou vybrat za v přepočtu zhruba 7 500 korun.

Zdroj
TheVerge

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button