Aplikace Mac

Používáte na Macu hodně Emoji? Pokud ano, tak si stáhněte aplikaci Rocket

Rocket vám totiž ušetří obrovské množství času. Jedná se o aplikaci, která je ve své podstatě zdarma, ale za necelých 5 dolarů si lze odemknout dodatečné funkce. Nyní ale budu psát o tom, co aplikace nabízí zdarma. 

Emoji používá snad každý a proto je dobré mít nějaký rychlý přístup, který vás nebude nijak zdržovat a „dodá“ vám vždy správné Emoji. A právě to nabízí aplikace Rocket, kterou si můžete stáhnout na stránkách vývojáře Matthewa Palmera. Po stažení a spuštění se Rocket objeví v horní liště vašeho Macu. 

Dvojtečka vládne všem

Poté už stačí jen psát nějaký text, poznámku, Tweet, status na Facebook – prostě cokoli. Vždy, když napíšete dvojtečku, tj. : (znak se dá v nastavení změnit) tak můžete vyhledávat smajlíky podle významu. Pokud tedy chcete klasického, usmívajícího se smajlíka, stačí napsat :smile a z nabídky vybrat 😃. Pokud chcete plačícího, stačí napsat :cry a aplikace vám nabídne například 😢, nebo 😿. Tímto způsobem můžete nesmírně efektivně vyhledávat nepřeberné množství Emoji, které se navíc každým rokem rozšiřují o nové a je těžké se v nich orientovat.

Aplikace je zdarma, ale pokud chcete vyhledávat nejen Emoji, ale také nějaké GIFy, či vytvářet vlastní smajlíky, musíme zaplatit 4,99 dolaru, což je asi 113 Kč.

Marek Smékal

Jsem dlouholetý jablíčkář, trochu geek a mám rád jablečný džus. Začínal jsem na původním iPadu a můj první iPhone byl 4S. Mám rád focení a zkouším různé fotografické aplikace, ve volném čase píšu články a bleskovky, nebo hraji videohry na Xboxu. Baví mě také sebevzdělávání a timemanagement. Apple produkty používám asi od roku 2009 a stále baví :) #ApplePower

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button