Novinky

Průzkum ke světovému dni smajlíků: muži preferují jiné emojis než ženy

Emojis si podmanily svět. Malými obrázkovými zprávami je už dnes možné vyjádřit prakticky všechno a staly se neodmyslitelnou součástí konverzace pro značnou část populace. Proto se také emoji staly předmětem odborné studie, která zjišťovala, jak lidé smajlíky používají. Získané poznatky jsou velmi zajímavé. Ukázalo se totiž, že muži používají trochu jiné smajlíky než ženy. Výsledky byly zveřejněny u příležitosti Světového dne smajlíků. Ano, takový den opravdu existuje. 

Průzkum provedla společnost Adobe a dostal název Emoji Trends Report. Je tak velmi možné, že se vydávání trendů v oblasti smajlíků stane pravidlem. Bez ohledu na pohlaví je nejpoužívanějším smajlíkem k slzám vysmátý obličej. Druhé a třetí místo se ovšem u mužů a žen liší. U žen totiž na druhém místě skončilo srdíčko, zatímco u druhé půlky populace to byl vysmátý smajlík. Dámy poté na jako třetí nejčastější emoji používají polibek. Muži smutného smajlíka se slzou v oku. Studie také ukázala, že 65 respondentů své emoce vyjadřuje raději skrze smajlíka než telefonním hovorem. 

Světový den smajlíků byl stanoven na 17. července. Proč se tímto dnem stal právě tento, není tak těžké zjistit. Stačí se totiž podívat na emotikonu kalendáře v iPhonu. Obrázek totiž ukazuje přesně toto datum. Příležitosti využil také Apple, který v tento den zveřejnil novou sérií emotikon. Jedná se například o lenochoda, slepeckého psa nebo padák. Celkem půjde o 59 nových smajlíků. 

Zdroj
CultofMac
Štítky

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close