Novinky

Lidé používající při psaní často smajlíky jsou sexuálně aktivnější, ukázal průzkum

Velká část komunikace mezi lidmi v dnešní době často probíhá digitálně, zejména za pomocí různých sociálních sítí a podobných služeb. Nálady a emoce lidí jsou zde často interpretovány pomocí nejrůznějších smajlíků. Znamená to tedy, že z nich můžeme ledacos vyčíst. Právě o toto téma se zajímali vědci z Indiana University a Lake Forest College. Ti provedli dva pikantní výzkumy podrobněji se zaměřující na používání těchto symbolů.

První výzkum se zajímal o to, jestli vyjadřování emocí digitálně nějak stojí za úspěchem v intimním vztahu lidí. Jako odpověď na tuto otázku posloužilo více než 5 300 výpovědí svobodných občanů Spojených států, a to ve věku od 18ti až do 94 let. Téměř 30 % tázaných používá smajlíky, protože pomocí nich dokáže lépe a rychleji vyjádřit své emoce. Statistiky dále tvrdí, že účastníci vyjadřující své pocity tímto způsobem častěji, mají větší šanci dostat se na první rande a na rozdíl od druhé skupiny jsou následně sexuálně aktivnější.

„Smajlíci jsou v digitálním světě důležitým aspektem sociálního chování. Mohou být takticky použity jako efektivní signály, a to zejména v oblasti lidských námluv.“

Druhá studie těchto peprných záležitostí tak trochu navazuje na předchozí. Zkoumá, zda může časté nasazování těchto symbolů taktéž zvýšit šance na druhé rande a kvalitnější intimní život. Tentokrát se průzkumu zúčastnilo 275 dospělých, opět nezadaných. Většina z tázaných uvedla, že právě časté posílání smajlíků vedlo k utužování jejich vztahu, a dokonce i k větší sexuální aktivitě.

Jak je vidět, tak i časté používání smajlíků může občas přinést ovoce. Až tedy příště budete psát potencionální nápadnici nebo přítelkyni, vzpomeňte si na tento článek. Možná budete mít štěstí a druhá strana vám to virtuální pusinkou oplatí. Anebo lépe – dostanete tu opravdovou.

Zdroj
Geek.com

Dominik Lipavský

Rád čtu a občas také píšu o všem, co souvisí s firmou Apple, technologiemi a mobilní elektronikou. Volný čas nejraději věnuji sportu a své drahé polovičce.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button