Novinky

Policisté v New Yorku fasují iPhony. Mají jim pomáhat při službě

Policisté v New Yorku dosud jako služební telefony používali smartphony s operačním systémem Windows. Když ale začalo být zřejmé, že mobilní platforma Microsoftu je v podstatě mrtvou záležitostí, muselo se vedení policie v nejlidnatějším městě Spojených států porozhlédnout po náhradě.  Nakonec padla volba na Apple, který se v průběhu následujících týdnů stane součástí služební výbavy policistů ve městě. Muži zákona mají na výběr mezi iPhonem 7 a jeho větším provedením v přídomkem plus. Výměna celkem 36 tisíc chytrých telefonů nepředstavuje pro newyorské policejní oddělení žádný náklad, protože je součástí kontraktu s operátorem AT&T. Denně vedení policie rozdá nový iPhone šesti stovkám policistů.

Chytré telefony představují pro strážce zákona zejména rychlý přístup k databázím policie. Smartphony slouží také jako nahrávací zařízení, které zaznamená případné sporné momenty výkonu jejich činnosti. Původně policisté používali Nokie, o jejichž pořízení rozhodla policie v New Yorku v roce 2014. Nákup byl tehdy součástí rozsáhlejší modernizace policejního oddělení, jejíž cena se vyšplhala až na 160 milionů dolarů.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button