Novinky

iMessage míří na Windows. Jako obvykle to však nebude bez omezení

Microsoft se chystá uvolnit novou aplikaci Phone Link. Ta Apple uživatelům umožní přístup ke psaní a čtení zpráv SMS, iMessage, volání a příjem hovorů a k veškerým iOS notifikacím. V rámci testování však bylo zjištěno, že k dokonalosti bude mít aplikace přeci jen ještě daleko. Jaká úskalí můžeme čekat?

Asi největším neduhem je nemožnost zobrazení historie všech odeslaných a přijatých zpráv. V reálu tedy uvidíme pouze ty zprávy, které budou odeslány nebo přijaty přímo v Microsoft Phone Link. Nikoliv však už ty, které budeme řešit skrze iPhone. Zároveň je v aplikaci omezena také funkce zasílání obrázků, minimálně pro začátek si tedy budeme muset vystačit se zasíláním prostého textu. Poslední nevýhodou aplikace Phone Link jsou nijak nerozlišené standardní SMS od iMessage. V jablečných zařízeních jsme zvyklí na rozpoznání dle barevných bublin se zprávami (zelené vs. modré), to bohužel v nové aplikaci nečekejme.

zdroj: appleinsider.com

Aktuálně je Microsoft Phone Link k dispozici pouze pro registrované testery, přihlášené ve vývojářském beta programu. Dá se však očekávat, že bude mít Microsoft velký zájem na tom aplikaci doladit a vypustit do finálního provozu co nejdříve.

Propojení Android telefonů s OS Windows je tedy pořád na mnohem lepší úrovni, než je tomu u iPhonů. Toto je však první vlaštovka, která by mohla signalizovat určitý pokrok v tomto směru. Apple údajně již spolupracuje s Microsoftem na zavedení nativních aplikací Apple Music a Apple TV do Windows 11.

Adam Halamka

Rád používá Apple produkty, ale zajímá se i o technologie a gadgety obecně, jeho největší vášní jsou sluchátka všech kategorií a Star Wars, miluje psy, zbožňuje cestování po celém světě, dokáže ocenit kvalitní hudbu, kterou následně prezentuje v klubech jako dj.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button