Aktuality

Podle respektovaného analytika dostanou bezdrátové nabíjení všechny tři letošní iPhony

Už delší dobu se za veřejné tajemství považuje fakt, že Apple na podzim ukáže iPhone, který bude vůbec poprvé podporovat funkci bezdrátového nabíjení. Stejně tak se vynořily spekulace, podle kterých v Cupertinu pro letošní rok chystají hned tři nové modely iPhonů. Dvě tradiční provedení v klasickém upgradu ve stylu “s” by měl doplnit ještě jeden model, jenž nejspíš přeskočí vlastní číselnou řadu a bude se rovnou jmenovat iPhone 8.

iphone-8-worth-the-wait-02

Asijský analytik Ming-Chi Kuo nyní přišel se zprávou, která všechny budoucí majitele příštího iPhonu jistě potěší. Analytik, který se mýlí jen zřídka totiž řekl, že bezdrátové nabíjení dostanou všechny letos představené modely. Osazení touto technologií mimo jiné znamená, že Apple bude po několika letech muset zahodit hliník jako základní materiál konstrukce svých telefonů. V této souvislosti se nejčastěji hovoří o návratu ke skleněným zádům, která měl naposledy iPhone 4s.

Vzhledem k tomu, že bezdrátové nabíjení zvyšuje vnitřní teplotu zařízení, očekává Kuo, že Apple kromě skleněných zad vybaví nové iPhony také speciální vnitřní grafitovou vrstvou. Toto vylepšení by výrobní cenu jednoho iPhonu mohlo zvednout až o 5 dolarů. Ačkoliv je to zdá jako zanedbatelná částka, pro Apple bude použití grafiku vděčným argumentem pro celkové zvýšení prodejní ceny očekávané novinky.

 Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button