Novinky

Podívejte se na jedno z nejpůsobivějších videí natočené na iPhone 7 Plus

Apple se několik posledních let snaží prezentovat schopnosti fotoaparátu ve svých iPhonech za pomoci kampaně s podtitulem “Shot on iPhone“. Vždy ovšem jde o pečlivě komponované snímky, které vznikly v doprovodu profesionální produkce. Mnohem větší váhu v tomto ohledu hrají fanouškovské projekty, mezi které nově zařadilo video od fotografa Harshita Vora, který vzal svůj iPhone 7 Plus na výlet do národního parku Yellowstone.

Umělec se rozhodl pro jednou nechat svou zrcadlovku doma, aby vytvořil několikaminutové video, v němž zachytil letní atmosféru jednoho z nejznámějších národních parků v Severní Americe. Autor v popisu videa prozradil, že k natáčení použil iPhone 7 Plus a aplikaci Filmic Pro, která se řadí mezi nejlepší software pro záznam videa. Postprodukční úprava a střih už proběhla v programu Final Cut pro macOS.

Co se týče samotného obsahu, je téměř k nevíře, jak kvalitní záběry se podařilo při natáčení získat. Při detailním pohledu lze vypozorovat mírná zaváhání při ostření a pár drobných otřesů, což naznačuje, že Harshit Vora nepoužil  žádný externí stabilizátor. Lze tedy předpokládat, že kromě TimeLapse úseků byl telefon vždy držen v ruce, což je skutečně působivé.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close