Novinky

Natočit celý film vertikálně na iPhone? Přesně o to se pokusil známý režisér a nedopadlo to vůbec zle

Apple před pár dny sdílel jeden z dalších filmů, který se řadí do série „Shot on iPhone“. Tento krátký film natočil a zrežíroval známý scénarista a režisér Damien Chazelle. Chazelle se proslavil jako režisér filmů La La Land a Whiplash. 

Tento devíti minutový film byl celý natočený na iPhone 11 Pro, který byl po celou dobu natáčení ve vertikální poloze. Celý film je natočený na výšku. Apple také zveřejnil „behind the scenes“, abychom mohli vidět, jak natáčení celého filmu probíhalo.

Při natáčení tohoto krátkého filmu, Chazelle používal několik funkcí, kterými iPhone 11 Pro disponuje. Mezi tyto funkce patří třeba digitální stabilizace, ultra-široký objektiv, teleobjektiv a další. 

Apple už zveřejnil několik videí a fotografií do ságy „Shot on iPhone“, ale tento krátký film je prvním, který byl natočený vertikálně. Většinu těchto videí můžete najít na oficiální YouTube kanále Applu. Společnost Apple kampaň „Shot on iPhone“ vytvořila po vydání iPhonu 6 v březnu roku 2015. Kampaň byla vytvořena, aby ukázala, co fotoaparáty zařízení iPhone mohou dokázat. Na tomto odkazu se můžete podívat na výběr nejlepších fotek za rok 2019.

Apple také každoročně pořádá soutěž iPhone Photography Awards. Na vítězné fotografie se můžete podívat v tomto článku.

A co vy? Myslíte si, že vertikální filmy mají budoucnost?

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button