Novinky

Prestižní fotografická soutěž iPhone Photography Awards zná své vítěze. Ocenění získal snímek pořízený na iPhone 4

Po roce jsme se dočkali vyhlášení vítězů již 13. ročníku prestižní fotografické soutěže iPhone Photography Awards. Porota to opět neměla vůbec jednoduché, jelikož musela vybírat z několika tisíc snímků od různých autorů. Absolutním vítězem se stala fotografka Dimpy Bhalotia z Velké Británie s fotografií „létajících chlapců“.

Zdroj: IPPA

První místo získal Artyom Baryshau z Běloruska za snímek (iPhone 6) zachycující poetickou kompozici modrých pruhů přecházejících do oblohy.

Zdroj: IPPA

Druhou příčku obsadil Geli Zhao z Číny za fotografii (iPhone Xs Max) poletujícího prádla na šňůře.

Zdroj: IPPA

Třetí místo si vysloužil Saif Hussain z Iráku, který na svůj iPhone X zachytil vskutku netradičně vyhlížející portrét staršího muže.

Zdroj: IPPA

Jeden ze zakladatelů soutěže IPPA prozradil, že každoročně se vybírá z desítek tisíc fotografií. Sestava rozhodčích se skládá z velmi různorodého vzorku fotografů a umělců, kteří slepě posuzují každý snímek. Odeslané fotografie lze upravovat pouze za pomoci mobilních aplikací, nástroje pro počítač jsou zakázány. 

Mnohem zajímavější je ovšem fakt, že aby člověk zvítězil, nemusí nutně vlastnit nejnovější iPhone. Jeden z vítězných snímků letošního roku byl ve skutečnosti pořízen prostřednictvím deset let starého modelu iPhone 4. Autorem fotografie je Omar Lucas, který získal první místo v kategorii “Lidé“.

Zdroj: IPPA

Jde tak o velmi pěknou ukázku toho, že povedená fotografie není primárně o technice, která ve skutečnosti hraje druhé housle. Nejdůležitějším aspektem je vždy trénované oko fotografa, které dokáže vystihnout ten pravý moment, v němž se vyplatí stisknout spoušť.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button