Novinky

Plně elektrický kamion Tesla Semi pózuje na první živé fotografii

Necelý měsíc nás dělí od chvíle, kdy americká automobilka Tesla představí první plně elektrický kamion. Jak už bývá u podobných událostí zvykem, internetem se začíná šířit čím dál více úniků, které odhalují finální podobu chystané novinky. Žhavým želízkem přispěl anonymní uživatel, který na Redditu zveřejnil vůbec první fotografii, která údajně zachycuje předprodukční prototyp.

Snímek byl pořízen ve státě Kalifornie na blíže neurčeném místě. Na fotografii si lze všimnout plošinového návěsu, na kterém je zaparkovaný futuristicky vyhlížející tahač. Pokud ho srovnáme s oficiálním teaserem Tesly, existuje vysoká pravděpodobnost, že skutečně jde o dříve avizovanou novinku. V levé části fotografie se dále nachází stříbrný díl, který zřejmě bude sloužit pro snížení aerodynamického odporu během jízdy s připojeným návěsem.

Ačkoli tiskové oddělení automobilky odmítlo tento únik jakkoli komentovat, není velkých pochyb, že před sebou máme finální podobu modelu Tesla Semi. Podle doposud známých informací můžeme očekávat dojezd na hranici 500 kilometrů a pokročilou formou autonomního řízení. Tesla Semi zřejmě nebude chtít konkurovat konvenčním kamionům, které převáží náklady na dlouhých trasách, ale spíše se zaměří na převoz zboží mezi terminály. Pravidelné sběrné linky můžou být tím pravým teritoriem, kde má podobný typ tahače šanci na úspěch a přitom nemusí zdolávat extrémní vzdálenosti.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button