Novinky

O podcasty konspiračních teoretiků nestojíme. Apple smazal pořady radikála Alexe Jonese

Známý konspirační teoretik Alex Jones má problém. Společnosti Spotify, Youtube, Facebook a nejnověji také Apple totiž ze svých služeb smazaly jeho podcasty. Hlavním důvodem vymazání obsahu ultrapravicového radikála má být nenávistný projev. Mluvené slovo zmizelo jak z aplikace Podcasty, tak také z obchodu iTunes. Alex Jones během let z prodeje konspirací ve všech formách vytvořil výnosný byznys. Lidem, kteří se bojí vládou vyvolané apokalypsy tak prodává například mražené potravin, zařízení pro pěstování plodin nebo masky pro ochranu před radiací.

Jones, mezi jehož oblíbenou agendu patří zpochybňování oficiální verze teroristických útoků na newyorská dvojčata nebo šíření nesmyslů o takzvaných chemtrails, také s oblibou popírá mnohé další teroristiké útoky a další násilné činy. Ty jsou totiž podle něj zinscenovány vládou a místo obětí na místě činu figurují jen nastrčení herci. Někteří posluchači Jonesových podcastů tak v reakci na jeho bludy obtěžovali a vyhrožovali pozůstalým. To byl také důvod žaloby ze strany rodičů dětí zavražděných v americké škole Sandy Hook v roce 2012, kteří Jonese obviňují z šíření poplašných zpráv a požadují po něm minimálně jeden milion dolarů.

iPhone s dual SIM bude. Dočkají se ho ale jen v Číně

Kromě toho šířil Alex Jones, jehož hlavní činností je provoz konspiračních webů infowars a prisonplanet také nenávist vůči muslimům a migrantům. “Apple netoleruje nenávistný projev. Máme jasná pravidla, kterými se tvůrci musí řídit, abychom my mohli zaručit, že svých uživatelům poskytujeme bezpečné a čisté prostředí. Podcasty, které tyto zásady porušují jsou odstraněny a v našem systému je už nadále nelze vyhledat nebo stáhnout,” odůvodnil smazání Jonesových podcastů mluvčí Applu.  Podle webu BuzzFeed, který tyto informace přinesl, smazal Apple celkem šest podcastů, za nimiž stály weby provozované Jonesem. K dispozici zbyl pouze jediný s názvem RealNews with David Knight.

 Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button