Novinky

Na Apple Podcasts najdete více než 2 miliony podcastů. Jen třetina ale uspěje

Mluvené slovo zažívá po sto letech od založení prvních rozhlasových stanic novou svou renesanci. Rádiové vlny nahradil internet a místo čekání na svůj pořad si jej pustíme, kdy chceme. Řeč je samozřejmě o podcastech, které se stávají stále populárnější formou konzumace obsahu. Kolik ale vlastně celkem existuje podcastů? Tuto otázku si položila poradenská společnost Amplifi Media, která provedla zajímavý průzkum. Zaměřila se totiž na to, jak vypadá dnešní trh s podcasty. 

Zdroj: macrumors.com/amplifi media

Z průzkumu vyplynulo, že nejrůznějších podcastů existují miliony. Tedy alespoň na poslechové platformě Applu. Tvůrci podcastů se obvykle snaží své nahrávky dostat na větší množství platforem. Můžeme tedy předpokládat, že statistické údaje o podcastech pod křídly Applu budou věrohodně vypovídat o celém trhu. Amplifi Media uvádí, že celkem existují více než dva miliony podcastů. Jen některé z nich ale můžeme nazývat pořady. 

Partě inženýrů se podařilo najít způsob, jak u Maců s M1 čipsetem vyměnit RAM a SSD

Celá čtvrtina z nich se totiž nikdy nedočkala ani druhé epizody, 37 procent má méně než 2 opakování a 44 procent z nich má méně než čtyři epizody. Z toho vyplývá, že skutečně relevantních podcastů, které alespoň nějakou dobu vysílaly, je pouze třetina. Konkrétně 720 tisíc. Tolik podcastových pořadů odvysílalo více než 10 epizod. Je pravdou, že některé podcasty ani nebyly pro další pokračování zamýšleny. Jinak je ale zřejmé, že zdaleka na každý tvůrce podcastů zaznamená úspěch.

Zdroj
macrumors

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button