Novinky

iTunes a Apple Music ještě letos ve Windows Store

Minulý týden odhalil Microsoft novou verzi svého operačního systému Windows 10 S. Upravená verze nebude podporovat instalaci programů stažených z internetu ale jen aplikace nabízené prostřednictvím Windows Store. Americká společnost si od tohoto kroku slibuje větší jednoduchost a především bezpečnost.

VýstřižekSystém je určen primárně pro studenty a osoby, kterým mají aplikace sloužit hlavně jako nástroj k práci a tvorbě a zároveň nechtějí být rozptylováni zdlouhavou instalací nebo aktualizací jednotlivých programů. Z počítače se tak stane relativně uzavřený systém podobný dnešním smartphonům.

psp-mini-hero-apple-music_2x

A jelikož se iTunes a Apple Music na PC platformu nedají instalovat jinak než z externích zdrojů, rozhodl se Apple pro začlenění těchto programů přímo do Windows Store. Stát by se tak mělo ještě letos. Stále je totiž mnoho uživatelů, kteří vlastní iPhone, iPad nebo iPod a zároveň osobní počítač se systémem Windows. Neumožnit synchronizaci všech těchto zařízení by byl Apple sám proti sobě. I sám Steve Jobs kdysi prohlásil, že nejlepší aplikací pro Windows je iTunes. Je zajímavé sledovat jak se během let vztahy Applu a Microsoftu vyvíjejí. Z nenáviděných společností se stala velká impéria, která se navzájem respektují.

Steve Jobs dismisses Bill Gates and Microsoft -FUNNY

funny video of jobs telling gates that people say their favourite thing on a microsoft computer is itunes how it is like give ice cold water to someone in hell – even bill gates laughs

Zdroj

Štítky

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Close