Novinky

iPhone s dual SIM bude. Dočkají se ho ale jen v Číně

Před několika dny jsme vás informovali o objevu části zdrojového kódu nové beta verze operačního systému iOS 12, která naznačovala, že připravované iPhony by se mohly dočkat dvou slotů pro SIM kartu. Ač byl dosud iPhone s Dual SIM považován za absolutní tabu, návyky zákazníků ukazují, že iPhone schopný spravovat dvě telefonní čísla, by si své uživatele jistě našel. Případné zájemce, kteří už nedočkavě vyhlíželi letošní podzimní keynote, po níž už nebude nutné v kapse nosit dva iPhony, však nejspíš čeká zklamání.

Asijský web Economic Daily News totiž přinesl zprávu o tom, že ač se iPhone s Dual SIM skutečně chystá, půjde pravděpodobně jen o verzi určenou pro čínský trh. Magazín také zmiňuje, že slot pro dvě telefonní čísla by mělo dostat jen nejlevější provedení iPhonu s 6,1palcovým LCD displejem. Zaměstnanci Foxconnu, který pro Apple iPhone montuje už prozradili, že na pulty obchodů připravují modely s interním označením 801, 802, 803 a 804. Místo třech provedení se tak nakonec objeví hned čtyři nové jablečné telefony. Parametry tří z nich jsou známy už měsíce. Půjde o nástupce současného iPhonu X, který nově doplní provedení s přídomkem “Plus”. Cenově přívětivější variantou pak bude už zmíněné 6,1palcovou obrazovkou. Tajemným čtvrtým modelem, na jehož výrobu se Foxconn připravuje, by měl být totožný 6,1” iPhone doplněný o podporu Dual SIM.

Splněný sen manažerů: nové iPhony možná dostanou slot na dvě SIM

Důležitá konkurenční výhoda

Uvedení iPhonu s Dual SIM pro čínský trh je pro Apple zvláště důležité. Tuto funkci totiž čínští zákazníci ve svých telefonech vyhledávají a iPhony tak v nejlidnatější zemi světa přicházejí o podstatnou konkurenční výhodu.

Zdroj

Štítky

Michal Benatzky

Možná budoucí novinář, fanoušek chytrých zařízení, seriálů, britského humoru a Indie hudby. Když zrovna něco nepíše, projíždí na kole Beskydy a příležitostně studuje.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close