Novinky

Splněný sen manažerů: nové iPhony možná dostanou slot na dvě SIM

Podpora více SIM karet je vlastnost, které Apple u všech modelů iPhonu dosud vzdoroval. Přitom se jedná o prvek, kterým vlajkové lodě jiných výrobců běžně disponují. Obrovské procento uživatelů iPhonu by navíc možnost spravovat z jednoho přístroje dvě čísla, ocenilo. Podle řádku ve zdrojovém kódu páté beta verze operačního systému iOS 12, který Apple momentálně testuje, to vypadá, že by se v tomto ohledu mohlo blýskat na lepší časy.

Redaktoři magazínu 9to5mac totiž při podrobném rozboru zdrojového kódu nové verze nastupujícího iOS nalezli řádek, který naznačuje právě chystanou podporu pro dvě “simky”. Kódy totiž uvádějí hesla jako „second SIM status“ a „second SIM tray status“. Zvláště druhý kód pak dává tušit, že místo podpory elektronické sim karty Apple připravuje slot pro klasickou nanoSIM kartu. Kromě toho zde redaktoři z 9to5mac našli také heslo “dualSIMdevice”. Je tak velmi pravděpodobné, že jednou z novinek iPhonů chystaných pro podzimní Keynote, bude právě přidání slotu pro druhé telefonní číslo.

Apple brzy představí nový iPad Pro. Jeho nákresy odhalily tajemný prvek na zadní straně

Lákadlo pro rozvojové země

Spekulace o podpoře většího počtu telefonních čísel v jednom přístroji se navíc shodují s predikcí uznávaného analytika Ming-Chi Kua, který o iPhonu s dvěmi SIM kartami mluvil už v dubnu letošního roku. Tímto krokem by totiž Apple zaznamenal větší úspěch v rozvojových zemích, kde jsou podobná zařízení hojně rozšířená a iPhone je zde v současné podobě ve značné nevýhodě. V rozvinutých zemích naopak ve většině případů uživatelům stačí pouze jedna SIM karta.

Jak se na tento krok vídáte ty? Uvítali byste, kdyby iPhone podporovat dvě SIM karty? 

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

3 Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button