Novinky

Nový MacBook Air je na cestě. Dostane zbrusu nový design a stejné barvy jako nejnovější iMac

Minulý týden se objevily zvěsti, že další generace MacBooku Air by měla být dostupná v řadě barevných variant korespondujících barvami nového iMacu. K tomu se nyní přidávají další zprávy, které odhalují nové podrobnosti o designu, který se má celkem zásadně lišit od toho současného.

Zdroj: Jon Prosser

Únik pochází z úst dobře informovaného leakera, kterým není nikdo jiný než Jon Prosser. Tento chlapík patří mezi informátory s tím nejlepším napojením na zákulisí Applu a tudíž existuje vysoká pravděpodobnost, že jeho informace staví na reálných základech. Prosser tvrdí, že se mu podařilo dostat ke snímkům zachycující zbrusu nový MacBook. V zájmu ochrany svého zdroje se ovšem rozhodl publikovat podrobné rendery, které kopírují vzhled popisovaného zařízení.

Z přiložených snímků je na první pohled patrné, že připravovaný MacBook Air dorazí bez klínového designu. Zachycená konstrukce připomíná svým tvarem MacBook Pro či poslední generace iPadu. Ostatně hranatější design začíná být společným rysem všech Apple produktů, počínaje iPhonem a nedávno uvedeným iMacem konče. Je tedy logické, že Apple bude chtít stejné kontury přenést také na další modelové řady svých produktů.

Zdroj: Jon Prosser

Za povšimnutí stojí také konektorová výbava, která má údajně zahrnovat po jednom USB-C/Thunderbolt portu na každé straně. Největší otazník však aktuálně zůstává na hardwarem, respektive zda se nový MacBook Air dočká čipsetu M2(?), případně zda se náhodou nejedná o zcela novou modelovou řadu. Ve hře totiž zůstává varianta, že Apple oživí MacBook, který před pár lety pohřbil.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

2 Komentáře

    1. Dobrý den,
      pokud se naplní dosavadní predikce, tak další várka nových Maců dorazí v polovině letošního roku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close