Novinky

Nový iPad mini 6 nabídne zbrusu nový design s tenkými rámečky a podporu menší Apple Pencil

Když se řekne tablet, tak drtivá většina si okamžitě vybaví iPad. A vlastně se není čemu divit, trh s tablety patří jednoznačně Applu. Aktuální nabídka zahrnuje rovnou několik různých modelů, které však v dohledné době doplní další kousek, o kterém se v zákulisí hovoří již delší dobu. Podle několika na sobě nezávislých zdrojů se brzy dočkáme uvedení modelu iPad mini 6, o kterém se naposledy zmínil také známý leaker Jon Prosser.

Foto: Jon Prosser

Prosser mimo jiné tvrdí, že jeho zdroj mu poskytl konstrukční schémata, díky čemuž si můžeme udělat poměrně ucelenou představu o finální konstrukci. Design má prakticky kopírovat současné trendy a nabídne tak velmi štíhlé rámečky kolem displeje. Po vzoru iPadu Air (recenze) se čtečka otisků Touch ID přestěhuje do zapínacího tlačítka.

Foto: Jon Prosser

Nový iPad mini má pohánět čipset A14, další výbava bude zahrnovat USB-C, Smart Connector, dvojici reproduktory a podporu nové menší Apple Pencil. Uvedení na trh má proběhnout v posledním čtvrtletí letošního roku. Tablet bude dostupný ve třech barevných variantách. Displej nabídne 8,5“ až 9“ úhlopříčku, což může být pro řadu uživatelů zajímavým lákadlem. Nový iPad mini by tak mohl plnit roli rodinného tabletu, který většinu času tráví v obýváku na pohovce.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button