Novinky

Nové rendery iPhonu 8 prozrazují zajímavý detail o displeji

Přestože do oficiálního představení iPhonu 8 zbývá ještě několik měsíců, výrobci třetích stran začínají s výrobou doplňkového příslušenství. Nejaktivnější jsou tradičně společnosti zabývající se ochrannými kryty, a světe div se, některé lze také už zakoupit prostřednictvím portálu Alibaba. Redakce japonského portálu MacOtakara se jeden takový rozhodla zakoupit a srovnat se stávajícími modely. Velmi dobrou představu o dimenzionálních proporcích prozrazuje publikované video, v němž autor srovnává neoriginální kryt pro iPhone 8 se stávajícími modely iPhone 7 a iPhone 7 Plus.

Již přiložené fotografie prozrazují, že chystaná novinka bude o něco větší než současná „sedmička“ a zároveň menší než iPhone 7 Plus. Ve stejném kontextu se hovoří o celkové tloušťce, která by měla poskočit z 7,1 mm na stále přijatelných 7,7 milimetru. Co se týče ovládacích prvků, tlačítka pro regulaci hlasitosti, aktivaci tichého režimu a uspání displeje budou kopírovat stejné rozložení, jakou aktuální generace.

Nový iPhone bude z pohledu velikosti větší než současný iPhone 7

Modul hlavního fotoaparátu značně povyroste, změní se také jeho rozložení

Následující trojice obrázků pochází z twitterového účtu OnLeaks, který se v minulosti ukázal jako velmi důvěryhodný zdroj informací o chystaných smartphonech. Rendery vycházející z CAD nákresů víceméně potvrzují starší spekulace, ovšem nás zaujal detail horního okraje displeje. Ten nese vykrojení kolem čelní kamerky a baterie senzorů. To může naznačovat výrazné změny v iOS, které budou spojeny s nástupem nové generace jablečných smartphonů. Více podrobností se zřejmě dozvíme již v pondělí 5. června, kdy Apple představí iOS 11 a ostatní novinky v podobě hardwarové revize MacBooků a zřejmě i Siri reproduktoru.

Nejnovější rendery iPhonu 8 potvrzují dřívější zvěsti o chybějícím domovském tlačítku a zároveň prozrazují nezvykle vykrojený displej kolem čelní kamery a senzorů

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button