Novinky

Nové iPhony mají vážný problém. Uživatelé houfně hlásí potíže s nabíjením

Někteří z nedočkavých zájemců, kteří si nové iPhony pořizují v řádu hodin nebo dnů po zahájení prodeje, často doplácí na počáteční nedokonalosti prvních výrobních sérií. Zatím asi nejslavnější kauzou byla takzvaná “bendgate”, která v roce 2014 postihla tehdy čerstvě uvedený iPhone 6 Plus. Apple totiž při konstrukci použil příliš tenký hliník, který pro smartphone o poměrně značných rozměrech nebyl příliš vhodný. Některým uživatelům se tak telefon po chvíli užívání doslova ohnul v kapse. Nyní se ukazuje, že porodními bolestmi trpí i nejnovější iPhone XS a XS Max.

Majitelé iPhone Xs si stěžují na nežádoucí funkci, co vylepšuje selfie a nejde vypnout

První uživatelé si totiž stěžují, že se jejich telefon někdy odmítá nabíjet a to v případech, kde byl displej telefonu vypnutý. Majitelé, kterých se problém týká poté na nejrůznějších internetových diskuzích popisují, že se telefon začne nabíjet buďto po aktivaci displeje nebo po poklepání na obrazovku. Jiní však tvrdí, že nabíjecí Lightning kabel musí ze zařízení vysunout a poté znovu zapojit. Problému si všiml také populární youtuber Lewis Hilsenteger, který o něm natočil video na populární kanál Unbox Therapy. Ve videu údajnou výrobní vadu otestoval hned na osmi iPhonech XS a XS Max.

Apple má zaděláno na průšvih

Rychlý test na malém vzorku odhalil, že problém s nabíjením opravdu existuje. Většinou se telefon skutečně začal nabíjet až poté, co Lewis poklepal na obrazovku. V jednom případě se dokonce stalo, že iPhone zcela zamrznul (nešel používat). I tuto zkušenost totiž rozčarovaní uživatelé na internetových fórech popisovali. Z osmi iPhonů se problémy s nabíjením potvrdily hned v pěti případech. V komentářích pod videem se nyní objevují i podobné zkušenosti majitelů starších Apple zařízení, kteří do něj v nedávné době nainstalovali iOS 12. Co přesně problém způsobuje však zatím není zřejmé. Jisté však je, že zdaleka nejvíce potíže s nabíjením postihuje nejnovější řada iPhonů. Oficiálně reakce ze strany Applu zatím nepřišla..

Zdroj
Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button