Novinky

Samsung Galaxy Note 10+ jen o fous předehnal iPhone Xs Max a Pixel 3 ve srovnání fotoaparátů

Jedním z hlavních kritérií, které sledujeme při výběru nového smartphonu, je jednoznačně fotoaparát. Pokud se totiž budeme bavit o vlajkových modelech, je naprosto zbytečné přemýšlet nad tím, kdo nabízí výkonnější procesor či více operační paměti. Vždy totiž dostanete to nejlepší a řešit nuance je akorát ztrátou času.

Do jisté míry to platí také u kamery, ovšem zde jsou rozdíly o něco větší a proto se vyplatí zaměřit na jednotlivé detaily. S velmi pěkným srovnáním přišla redakce webu PhoneAreana, která si vzala do parády Samsung Galaxy Note 10+, iPhone Xs Max a Pixel 3.

V první části testu si odnesl nejvíce bodů Galaxy Note 10+ za bohaté barvy a nejpříjemnější podání expozice. Nutno dodat, že iPhone Xs Max podal neméně působivý výsledek. Obdobný scénář se odehrál také u následující kompozice, kde se ukázaly kvality HDR u všech zúčastněných rivalů.

Další disciplínou byl portrétový režim, kde jasně zvítězil iPhone Xs Max. Automatika iPhonu se totiž nejlépe poprala se všemi aspekty kompozice. Na opačném konci spektra se usadil Pixel 3, z něhož „vypadla“ mdlá fotografie s nepřirozeným nádechem.

Pokud jde o noční focení, tak Samsung, iPhone a Pixel se s tímto úkolem vypořádali více než důstojně. Při detailnějším rozboru však opět vyhrál Galaxy Note 10+, který měl pouze o chlup lepší expozici než iPhone Xs Max.

Výhra Samsungu byla nečekaně těsná

Velmi podobné to bylo také u dalších nočních snímků, kde se všechny smartphony ukázaly jako velmi rovnocenní soupeři. Za určitých podmínek měl navrch Samsung Galaxy Note 10+, který nabídl realističtější expozici a vyvážení barev.

Při sečtení bodového hodnocení se na první příčce umístil Samsung Galaxy Note 10+ následovaný iPhonem Xs Max. Pomyslný bronz si odnesl Pixel 3 od Googlu. Je ovšem důležité dodat, že rozdíly u všech testovaných smartphonů nebyly až tak výrazné. Je zkrátka vidět, že výrobci se opravdu snaží. Do jisté míry také záleží na osobních preferencích každého uživatele. Zatímco jeden ocení sytější podání barev u Samsungu, druhý dá naopak přednost realističtějším tonům u iPhonu. Kompletní srovnání s komentářem si můžete přečíst zde.

Jaký je váš názor na toto srovnání? Souhlasíte s finálním hodnocením, nebo byste na pořadí něco změnili? Podělte se o svůj názor v komentářích.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close