Novinky

Majitelé iPhone Xs si stěžují na nežádoucí funkci, co vylepšuje selfie a nejde vypnout

První recenze iPhone Xs a iPhone Xs Max ukazují, že Apple udělal poměrně značný pokrok v oblasti fotoaparátu. Přestože rozlišení snímače zůstalo na hodnotě 12 Mpx, díky větším buňkám a pokročilému softwaru jsou výsledné snímky a video mnohem kvalitnější. V případě čelní TrueDepth kamerky jsou ovšem reakce uživatelů zcela opačného charakteru.

Přední fotoaparát na iPhone Xs totiž nepřirozeně vyhlazuje pokožku. Na tom by nebylo až tak nic zvláštního, podobnou funkci nabízí i konkurenční výrobci. Problém je v tom, že iPhone vás o tom nijak neinformuje a použitý filtr nelze vypnout.

Diskuzní fóra se pomalu začínají plnit zkušenostmi uživatelů, kteří si stěžují na příliš agresivní vyhlazování pokožky. Někdo to dokonce přirovnává k filtrům, které používají aplikace typu Snapchat či Snapseed. Lewis Hilsenteger z YouTube kanálu Ubox Therapy natočil o této záležitosti dokonce celé video.

Podle dostupných informací Apple problém již zaregistroval a aktuálně pracuje na nápravě, která by měla dorazit formou aktualizace. Pokud vlastníte iPhone Xs či iPhone Xs Max, dejte nám v komentářích vědět, zda na svém zařízení pozorujete stejné chování.

Zdroj
MR

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button