Novinky

První vážnější únik o chystaných iPhonech je tady. Trojitý fotoaparát a bilaterární nabíjení

S ubíhajícím rokem se začínají objevovat první vážně míněné zvěsti o nadcházejících iPhonech. O nejčerstvější únik se tentokrát postaral respektovaný blog MacOtakara, který cituje informace od čínských dodavatelů. Podle údajně věrohodných zdrojů se do letošních iPhonů nastěhuje trojitý fotoaparát. Apple v podstatě naváže na výrobce jako je Huawei, Xiaomi či Samsung, jejichž vlajkové modely jsou též osazeny trojicí objektivů.

Zpráva z japonského blogu dále obsahuje kvalitně zpracovaný render, který ukazuje, jak by mohl nástupce iPhonu Xs (recenze) vypadat. Zatímco většina konstrukce staví na dobře známém designovém klíči, největší rozdíl je patrný na zadní straně.

iPhony pro rok 2019 dostanou trojitý fotoaparát

Zde se totiž nejspíše usadí čtvercový modul hlavního fotoaparátu, který poslouží jako hnízdo pro tři snímače, LED blesk a mikrofon. Při pohledu na render se nemůže ubránit dojmu z až nápadné podobnosti s Huawei Mate 20 Pro.

Designové návrhy a vůbec celá zpráva je v přímém souladu s dříve publikovanými informacemi, které dříve publikoval OnLeaks na svém Twitteru a také redakce webu Wall Street Journal. Trojitý fotoaparát se má stát výsadou pouze lépe vybavených iPhonů, další generace iPhonu XR se bude muset pravděpodobně spokojit buď s jedním či dvěma objektivy.

Lepší rozšířená realita a bilaterární nabíjení

Hlavní úloha trojitého fotoaparátu má spočívat v lepším zpracování rozšířené reality a snímků v portrétovém režimu. Další užitečnou vychytávkou nových iPhonů pro rok 2019 se údajně stane bilaterární nabíjení jiných zařízení, jako jsou například bezdrátová sluchátka AirPods či Apple Watch.

Ačkoli MacOtakara, OnLeaks a Wall Street Journal řadíme mezi důvěryhodné zdroje s nízkou mírou chybovosti, přesto doporučujeme jejich informace brát s mírnou rezervou. S ohledem na aktuální období se dá předpokládat, že chystané iPhony se stále nachází ve vývojové fázi a řada věcí se tak může ještě změnit.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button