Novinky

Nová zpráva udělala přítrž dohadům kolem USB-C v iPhonu 8

V uplynulých dnech proběhla internetem zpráva o plánech Applu, které se vztahovaly k upuštění od proprietárního Lightning konektoru ve prospěch USB-C. Mezi komunitou to vyvolalo bouřlivé diskuze, které uživatele rozdělily na několik táborů. Tomu se ovšem rozhodl udělat přítrž proslulý analytik Ming-Chi Kuo, který do světa vypustil novou zprávu, v níž vše uvádí na pravou míru.

iphone-8-concept-600x411

Podle Kua byly předchozí spekulace o USB-C pravdivé pouze z poloviny. Chystaný iPhone 7s/8 bude i nadále disponovat Lightning konektorem a USB-C se objeví pouze u nabíječky, respektive na jednom z konců napájecího kabelu. Přechod od klasického USB 2.0 (type A) na USB-C 3.1 se bude týkat všech nových iPhonů a iPadů, kter Apple představí v letošním roce.

Lightning-iPhone-7

Důvodů, proč kalifornský výrobce hodlá přejít na USB-C je hned několik. Tím nejzásadnějším je implementace rychlého nabíjení, které není při současném typu rozhraní možné. Mezi další aspekty patří vyšší propustnost při přenosu dat a přítomnost USB-C v nových modelech MacBook (recenze) a MacBook Pro. V neposlední řadě hraje ve prospěch zachování Lightning rozhraní také fakt, že Apple by jeho odstraněním přišel o příjem do firemní pokladny z licencí od výrobců třetích stran.

Na povrch vypluly dvě klíčové novinky, které nabídne iPhone 8

Ačkoli publikovaná informace nestaví na oficiálních základech, při racionálním pohledu na situaci dává v mnoha ohledech daleko větší smysl, než dříve publikované spekulace, které rozdmýchaly zbytečné dohady.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

2 Komentáře

  1. Takže jsou to takoví blbci, že udělají z jedné strany USB C a z druhé lightning místo toho aby bylo USB C všude?

  2. Taky bych raději všude viděl USB-C, ale na druhou stranu rozumím Applu, že nechce přijít o chechtátky od výrobců příšlušenství.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button