Novinky

Na povrch vypluly dvě klíčové novinky, které nabídne iPhone 8

Přestože do představení nových iPhonů zbývá ještě devět měsíců, na povrch začínají pomalu vyplouvat první informace, které odhalují plánovanou výbavu. Díky opakujícím se zvěstem je téměř jisté, že Apple na podzim letošního roku představí tři modely, přičemž jeden z nich má údajně nastolit novou etapu v oblasti designu. Apple po několika letech opustí hliníkovou konstrukci a opět vsadí na kombinaci skla a kovového rámečku.

iphone-8-concept

O rozjasnění obrysů chystaných novinek se postaral Sonny Dickson, který se v rozhovoru pro magazín Forbes rozpovídal o informacích, které obdržel od velmi spolehlivého zdroje. Příjemnou zprávou pro všechny fanoušky značky bude přítomnost podpory rychlého nabíjení, které se stane součástí všech tří modelů. Apple má údajně použít čip Tristar 3 Hydra, který se bude zpracovávat data z napájecího portu. Zatím není zcela jasné, o jakou konkrétní technologii půjde a zda bude kompatibilní se stávajícími variantami. Je ovšem velice pravděpodobné, že Apple vsadí na vlastní řešení.

iphone-8-worth-the-wait-02

Dickson mimo jiné hovořil o funkci s názvem “Tap to Wake”, která bude mít přímou souvislost s další technologií, která se u iPhone objeví vůbec poprvé. Nejvýše postavený model se jako vůbec první smartphone výrobce pochlubí zakřiveným OLED displejem. Zmíněná funkce bude fungovat podobně jako na současných Apple Watch, kdy stačí pro aktivaci displeji pouze poklepat na krycí sklíčko. Díky povaze OLED technologie má jít o snahu vedoucí k úspoře energie, jelikož nerozsvícené pixely v praxi znamenají nulovou spotřebu.

iphone

S velkým podivem nepřišla řeč na bezdrátové nabíjení, o němž se spekuluje několik měsíců. Apple ve svých centrech údajně testuje několik systémů, které dokážou přenášet energii na několik desítek centimetrů. Evidentně však nejde o technologii, která by měla blízko ke komerčnímu nasazení a proto lze tuto funkcionalitu očekávat nejdříve v příštím roce.

Pokud má Apple se svými iPhony v roce 2017 uspět, nezbude mu nic jiného, než představit adekvátní odpověď na jihokorejskou konkurenci, která se chystá k razantnímu útoku. Všechny dosavadní zprávy o modelu Galaxy S8 od Samsungu avizují celou řadu přelomových technologií v čele s čtečkou otisků umístěnou pod krycím sklem displeje.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button