Novinky

Nekonečný příběh pokračuje: Apple se sešel s dodavateli baterií. Chce je ovládnout a vyvinout s nimi nové technologie

Když se někdy kolem roku 2015 začalo poprvé spekulovat o tom, že společnost Apple začíná vyvíjet vlastní auto, jen málokdo si dokázal představit, že o 7 let později se veškeré zprávy o tomto projektu stále povedou jen v rovině spekulací. Nic oficiálního totiž nevíme. Je ale zřejmé, že kalifornská firma v tomto směru něco skutečně chystá. Do hromady dohadů nyní přibyl nový. Centrálu společnosti v Cupertinu totiž podle jihokorejských zdrojů navštívili potenciální dodavatelé důležitých automobilových součástek.

Zdroj: Alex Imnadze

Konkrétně mělo jít o návštěvu z Jižní Koreji, která za oceánem řešila partnerství v oblasti dodávek baterií. Ty jsou pro elektromobil samozřejmě tím nejdůležitějším. Zároveň také nejkomplikovanější. A nebyl by to Apple, kdyby si v tomto směru nekladl speciální požadavky. Firma se totiž údajně nechce smířit s technologiemi, které jsou aktuálně na trhu. Místo toho hledá vlastní řešení. Know-how společnosti ale v této oblasti tak rozsáhlé není. Proto se spojila se zkušenějšími partnery z Asie.

Pilulka a průstřel místo výřezu. Tak by mohl vypadat iPhone 14

Podle tamních zdrojů aktuálně jihokorejští dodavatelé bojují o to, kdo se stane vyvoleným a získá výsadu dodávat Applu klíčové komponenty. Jasno by mělo být během letošního roku. Krátce na to začne samotný vývoj. Apple se údajně primárně zajímá právě o korejské společnosti. Nic konkrétnějšího zatím známo není. Spekuluje se také o tom, do jaké míry chce Apple baterie vyvíjet sám. Je ale zřejmé, že v každém případě půjde o řešení silně přizpůsobené potřebám Applu.

Zdroj: Alex Imnadze

Loni tou to dobou se mluvilo o partnerství s automobilkou Hyundai. Ta pro elektromobily vyvíjí platformu E-GMP, která se měla stát základem vozidla od Applu. Vše ale nasvědčuje tomu, že z tohoto plánu už sešlo. Apple na to půjde jinak. Uvažuje se dokonce o tom, že mocná společnost koupí v partnerských společnostech podíly. Získala by tím větší kontrolu nad vývojem klíčových součástek.

Zdroj
9to5mac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button