Novinky

Nejnovější verze nekonečného příběhu o Apple Car: dohoda s Hyundai je na spadnutí a výroba má začít už za 3 roky

Před několika dny jsme psali o utajované schůzce Applu s automobilkou Hyundai. Američané měli s Jihokorejci dohadovat detaily ohledně možné spolupráce při výrobě auta s nakousnutým jablkem ve znaku. Hyundai schůzku s Apple, oficiálně potvrdil a o něco později zase vyvrátil. Zpráva ovšem zprvu zněla tak, jako by Apple spíše zkoumal terén a zdálo se pravděpodobné, že stejně jako s Hyundai, je v kontaktu také s dalšími automobilkami.

Podle informací agentury Reuters, která cituje jihokorejský magazín Korea IT News, je nejspíše spolupráce americké počítačové společnosti a asijské automobilky mnohem dál. Dohoda by totiž měla být podepsána už v březnu s tím, že výroba nových elektromobilů je v plánu už od roku 2024. To je podstatně dříve, než mnozí spekulovali. Dohoda podle uniklých informací počítá s výrobou Apple Car v továrně Kia Motors v americké Georgii. Vozy od Applu by tedy i přes partnerství s Asiaty mohly mít značku „Made in USA“. Ve hře je také výstavba zcela nové továrny, která by mohla produkovat až 400 tisíc aut ročně. I v tomto případě se uvažuje o stavbě přímo v domovině Applu.

I když je iPhone 13 ještě daleko, už tušíme, jak by mohl vypadat

Jakási beta verze elektromobilu od Applu může světlo světa spatřit už příští rok. Jde o vskutku ambiciózní plán. Podle Bloombergu totiž je totiž vývoj Apple Car stále poměrně na začátku, analytik Ming-Chi Kuo pak mluví o roku 2028 a Reuters pro změnu už před měsícem uvedla, že Apple by své auto mohl začít vyrábět právě okolo roku 2024. Je možné, že celý projekt výrazně urychlí právě partnerství s automobilkou Hyundai, jejíž zkušenosti při stavbě aut teď Apple může využívat. Nakonec bychom se tedy elektromobilu od Applu skutečně mohli dočkat docela brzy.

Zdroj
Macrumors

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button