Novinky

Ne všichni se nového iPhonu dočkají v termínu. Dodávky některých verzí kvůli velkému zájmu naberou zpoždění

Apple v pátek spustil předobjednávky na nový iPhone 12 Pro a iPhone 12, který se světu poprvé oficiálně ukázal v úterý. Nedočkavci, kteří touží žhavou novinku získat mezi prvními, měli doposud za to, že pro nový iPhone si pojedou už 23. října. Ve skutečnosti si ovšem mnoho z nich bude muset počkat o poznání déle. Zájem o nástupce iPhonu 11 Pro je totiž takový, že první várka je již s největší pravděpodobně vyprodaná. Nejžádanější konfigurace mohou být i pro předobjednávky k dispozici až počátkem listopadu. 

Zdroj: Apple

iPhone 12 Pro se stal prodejním hitem

Mělo by jít o iPhone 12 Pro v nově modrém provedení a 128GB úložištěm. Zájemci ze Spojených států reportují, že tato verze by měla být k dispozici až mezi 6. a 13. listopadem. Uživatelé, kteří si budou chtít nový iPhone za každou cenu pořídit mezi prvními, budou muset sáhnout po některé z méně žádaných konfigurací. Ukazuje se tak, že fanoušci Applu jsou hladoví především po nové barevné variantě. Dá se také očekávat, že zdaleka nejprodávanější se stane základní verze s 128 GB interní paměti, což je pro většinu uživatelů naprosto dostačující hodnota. 

Podzim jednoznačně patří Applu: 17. listopadu můžeme očekávat uvedení prvního Macu s Apple Silicon procesorem

O něco klidnější je situace v případě iPhonu 12. Zde platí, že pokud o něj máte zájem, pravděpodobně vám dorazí v termínu. Například iPhone 12 v modré barvě a 128 GB můžete mít už za 7-10 pracovních dní, zatímco dodání zlatého iPhonu 12 Pro s totožnou pamětí potrvá 3 až 4 týdny. To může naznačovat, že lidé mají letos mnohem větší zájem o dražší iPhone 12 Pro. Je ovšem možné i to, že zatímco zájem o iPhone 12 Apple odhadl správně, iPhone 12 Pro je větší hit, než společnosti očekávala. Čekat zatím také musejí ti, kterým se nejvíce zalíbil iPhone 12 Mini, nebo iPhone 12 Pro Max. Předobjednávky pro nejlevnější a nejdražší z letošních iPhonů totiž budou spuštěny až 6. listopadu. 

Zdroj
Macrumors

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

2 Komentáře

  1. Při předobjednávce jsme čekali přesně ve chvíli začátku prodeje a refreshovali e-shop přesně v momentě začátku předobjednávky.
    Prvních cca 20 minut měl e-shop kompletní výpadek, web jen timeoutoval. Jakmile se povedlo po 20 minutách web načíst, okamžitě jsme objednali 12 pro modrou 128gb a stejně je doručení až 2. listopadu. Nedokázat posílit web na očekávanou vyšší zátěž je dnes opravdu amatérismus. V dnešní době by se toto navíc mělo škálovat automaticky a problémů předejít.
    Takže to moc dobře nezačíná, služby Apple zatím zklamání – funkčnost eshopu na úrovni blogu puberťačky který shodí větší zátěž od nakupujících. Absolutní nedodržení slibovaného termínu dodání – 3x delší termín. U žádného jiného telefonu, jsem takový problém neměl.

    1. Dobrý den,
      Situaci s padáním webu během startu prodeje moc komentovat nechci, ale pokud jde o termín dodání, tak má zkušenost je taková, že Apple hodně nadsazuje. V praxi se mi několikrát stalo, že produkt dorazil o 7-14 dní dříve, než bylo uvedeno v objednávce. Tak snad to bude také váš případ.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button