AktualityNovinky

Už vás nudí vaše práce? Zkuste zaslat CV do NASA. Hledá zaměstnance pro práci v “zahraničí”

Pokud nejste spokojení se svým zaměstnáním, NASA možná připravila nabídku právě pro vás. Americká agentura pro letectví a kosmonautiku totiž do svých řad momentálně hledá nové astronauty. Úsměvně potom působí, že NASA hledá budoucí zaměstnance pro práci v zahraničí, místem výkonu práce je totiž Mezinárodní vesmírná stanice ISS. Zájemci mohou své přihlášky posílat do 18. února příštího roku s tím, že během jara roku 2017 by měly být oznámeny výsledky.

astronauts_wanted002-780x579

Pokud si myslíte, že práci kosmonauta může vykonávat pouze extrémně úzká skupina lidí, není tomu úplně tak. Podle průzkumu, který si NASA nechala zpracovat je údajně na profesní sociální síti LinkedIn v současné době více než 3 miliony lidí, kteří by pro tuto právi mohli mít ideální předpoklady.

Zájemci však musí počítat s náročným výběrovým řízením, ve kterém musí složit zkoušky například ze základů biologie, fyziky nebo matematiky. Vyžadován je také minimálně bakalářský titul z inženýrství. Posléze by také měly následovat velmi náročné fyzické testy. Úspěšné uchazeče ale na konci tohoto trápení čeká poměrně lákavé platové ohodnocení. Průměrný astronaut si totiž přijde na 66 000 až  144 000 dolarů ročně. Což je částka pohybující se na úrovni 125 000 až 290 000 tisíc korun měsíčně.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button