Novinky

Minitest oboustranného tvrzeného skla: Stylová a funkční ochrana pro váš iPhone

Tvrzená skla určená k ochraně displeje patří mezi nejoblíbenější doplňky. Ve spolupráci s internetovým obchodem TvrzenySklo.cz jsme proto rozhodli otestovat několik typů tvrzených skel a poradit tak našim čtenářům, jak vybrat tu nejlepší variantu. V dnešním minitestu se zaměříme na oboustranné barevné sklo ve variantě pro iPhone 7 Plus.

Produkt je expedován v pevné krabičce obsahující dvojici tvrzených skel a dva hadříky. Klíčem k úspěšné aplikaci jakéhokoli typu tvrzeného skla je perfektně odmaštěný a vyčištěný displej iPhonu. Jako první tedy použijete vlhčený ubrousek napuštěný speciálním přípravkem, kterým smyjete hrubší nečistoty a zbaví displej nežádoucí mastnoty. Následně přijde ke slovu suchý ubrousek, jímž displej vysušíte. V této fázi doporučujeme dbát zvýšené pozornosti při odstranění všech prachových částic. Displej musí být před samotnou aplikací naprosto čistý. V případě ulpění byť jediného smítka prachu hrozí riziko vzniku miniaturních bublinek, kterých se jen velmi těžko zbavíte.

V našem konkrétním případě jsme se rozhodli jako první nalepit tvrzené sklo určené pro zadní stranu iPhonu. Aplikace je skutečně velice snadná a jediné riziko může nastat při špatném vycentrování. Doporučujeme proto sklo lepit od horního okraje, kde se nachází modul fotoaparátu. Výřezy pro objektiv a přisvětlovací diodu vám pomůžou s přesným usazením.

Aplikace tvrzeného skla na displej už vyžaduje o něco opatrnější přístup. Před nalepením je dobré se ještě jednou přesvědčit, zda je displej perfektně očištěn. Následně už stačí sloupnout folii ze spodní strany skla a přiložit k displeji. V tomto bodě doporučuji postupovat od spodní okraje a sklo vycentrovat podle výřezu pro domovské tlačítko.

Výhodou testovaného skla je možnost barevného sladění s konkrétní variantou iPhonu a tloušťka 0,26 milimetru. Příjemně nás překvapila kvalitní olefóbní vrstva zabraňující nadměrnému ulpívání otisků a skvělá propustnost. Zamrzí pouze fakt, že sklo nechrání kompletně celý displej, respektive jeho zaoblené části.

Internetový obchod TvrzenySklo.cz nabízí oboustranné tvrzené sklo pro iPhone 5/5s/SE, 6/6s, 6 Plus/6s Plus a 7/7 Plus. V našem případě šlo o variantu pro iPhone 7 Plus, kterou jsme aplikovali na Jet Black, kde skvěle splynula s leskle černou povrchovou úpravou. Po několika dnech testování nelze hodnotit jinak, než kladně. Oboustranné tvrzené sklo lze doporučit všem, kteří chtějí ochránit svůj iPhone a zároveň nezakrýt původní design.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button