Novinky
Trendy

Další bod pro Apple: iPhone Xs Max překonal v testu výdrže Pixel 3 XL a Samsung Galaxy Note 9

Jednou z nejsledovanějších vlastností při výběru nového smartphonu by měla být výdrž. Dnešní mobily sice nabízí špičkové fotoaparáty a řadu užitečných funkcí, ale jakmile jim dojde šťáva, stanou se z nich pouhá těžítka. Výrobci si tuto problematiku pochopitelně uvědomují a pravidelně se předhánějí v tom, kdo nabídne větší akumulátor.

Fyzická kapacita baterky je jedna věc, ovšem neméně důležitá je samotná optimalizace hardwaru a softwaru. Příkladem za všechny je nedávno publikovaný test, o který se postaral youtuber Mrwhosetheboss.

První dojmy z iPhone Xs Max: evoluční vábení

K porovnání výdrže si vybral poslední vlajkové modely Google Pixel 3 XL, Samsung Galaxy Note 9, iPhone Xs Max a Sony Xperia XZ3. Než se podíváme na finále testu, je vhodné poukázat na skutečnost, že iPhone Xs Max nabízí ze všech zmíněných modelů nejmenší akumulátor s kapacitou 3174 mAh.

Největší baterka neznamená nejdelší výdrž

Metodika testování spočívala ve spouštění nejrůznějších aplikací, her a multimediálního obsahu. Jako první ze všech odpadlo Sony, za kterým následoval Pixel 3 XL. Pomyslné finále tak bylo pouze v režii iPhone Xs Max a Samsung Galaxy Note 9, který se odporoučel po zhruba šesti hodinách. V tu dobu iPhone Xs Max vykazoval ještě 3 % energie. K nucenému vypnutí došlo v čase 6 hodin a 16 minut.

Vítěství je o to sladší, že iPhone Xs Max disponuje nejmenším akumulátorem z testovaných smartphonů. Opět se tedy ukázalo, že papírové hodnoty nejsou všechno a je třeba brát v potaz i další aspekty. Na druhou stranu je vhodné dodat, že všechny současné vlajkové modely s Androidem nabízí dostatečnou výdrž pro celodenní používání.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button